RAPORT

Pogarda

Postępy Rosji mogą być dezinformacją. Wynika z ustaleń brytyjskiego resortu obrony

Jest mało prawdopodobne, że Rosja osiągnęła znaczące postępy – utrzymuje resort obrony Wlk. Brytanii (fot.  Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images)
Jest mało prawdopodobne, że Rosja osiągnęła znaczące postępy – utrzymuje resort obrony Wlk. Brytanii (fot. Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Chodzi o pojawiające się doniesienia o znacznych postępach rosyjskich w pobliżu Orichiwa i Wuhłedaru. Ta celowa dezinformacja ma na celu zasugerowanie, że rosyjska operacja nabiera tempa – przekazało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosjanie przygotowują kolejną mobilizację. Werbują też do Grupy Wagnera

Rzecznik sztabu generalnego ukraińskiej armii Ołeksandr Sztupun zaznaczył, że siły rosyjskie nakazały wszystkim instytucjom na zajętym Półwyspie...

zobacz więcej

Jak poinformowano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, w ciągu ostatnich sześciu dni rosyjscy komentatorzy internetowi twierdzili, że siły rosyjskie poczyniły znaczne postępy, przełamując ukraińską obronę w dwóch miejscach – w obwodzie zaporoskim w pobliżu Orichiwa i 100 km na wschód, w obwodzie donieckim, w pobliżu Wuhłedaru.


„Jednostki rosyjskie prawdopodobnie przeprowadziły lokalne, sondażowe ataki w okolicach Orichiwa i Wuhłedaru, ale jest mało prawdopodobne, że Rosja faktycznie osiągnęła jakieś znaczące postępy. Istnieje realna możliwość, że rosyjskie źródła wojskowe celowo rozpowszechniają dezinformację, starając się zasugerować, że operacja rosyjska nabiera tempa” – napisano.


Zobacz także: Na Ukrainę pojedzie nowsza wersja Abramsów, ale kiedy?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej