RAPORT

Pogarda

Wszedł z dziećmi na teren ambasady Azerbejdżanu i zastrzelił szefa ochrony

Napastnik zniszczył wartownię przy ambasadzie, strzelając do niej z karabinu (fot.  Fatemeh Bahrami/Anadolu Agency via Getty Images)
Napastnik zniszczył wartownię przy ambasadzie, strzelając do niej z karabinu (fot. Fatemeh Bahrami/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Uzbrojony w karabin mężczyzna dokonał w piątek ataku na ambasadę Azerbejdżanu w Iranie, zabijając szefa ochrony placówki i raniąc dwóch strażników – podała agencja Associated Press.

Próbowali porwać ministra sprawiedliwości. Kolejna osoba aresztowana

W Holandii aresztowany został szósty podejrzany w dochodzeniu w sprawie gróźb skierowanych przeciwko ministrowi sprawiedliwości Belgii Vincentowi...

zobacz więcej

Policja w Teheranie poinformowała, że zatrzymała napastnika i bada motywy jego działania. 

 

„Podejrzany wszedł na teren ambasady Azerbejdżanu z dwojgiem małych dzieci i mógł dokonać ataku z powodów personalnych” – podała półoficjalna irańska agencja Tasnim za władzami. 

 

W oświadczeniu ministerstwa spraw zagranicznych Azerbejdżanu stwierdzono, że „obecnie trwa śledztwo w sprawie tego zdradzieckiego ataku”. Opisano również, że napastnik zniszczył wartownię przy ambasadzie, strzelając do niej z karabinu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej