RAPORT

Pogarda

Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw

Zełenski: rosyjska agresja może i musi zostać powstrzymana tylko odpowiednią bronią (fot. FB/zelenskyi.official)
Zełenski: rosyjska agresja może i musi zostać powstrzymana tylko odpowiednią bronią (fot. FB/zelenskyi.official)

Najnowsze

Popularne

Kanada potwierdziła zamiar przekazania czołgów Ukrainie, tym samym w koalicji pancernej uczestniczy już 12 państw – powiedział Wołodymyr Zełenski w czwartek w wieczornym wystąpieniu wideo.

Leopardy dla Ukrainy. Minister Rau: Berlin czeka na wniosek z Polski

Niemiecka minister spraw zagranicznych potwierdziła dziś w Brukseli, że Berlin czeka na wniosek z Polski o zgodę na przekazanie Ukrainie czołgów...

zobacz więcej

– Dziś odparliśmy kolejny zmasowany atak rakietowy terrorystów. Atak, który w pełni potwierdza wszystko, o czym rozmawialiśmy wczoraj z naszymi partnerami i od początku naszego maratonu dyplomatycznego. To jest zło, ta rosyjska agresja może i musi zostać powstrzymana tylko odpowiednią bronią – powiedział prezydent Ukrainy.


– Tylko broń neutralizuje terrorystów. I jestem wdzięczny wszystkim na świecie, którzy razem z nami realnie przeciwstawiają się terrorowi, przyspieszając dostawy niezbędnego sprzętu obronnego na Ukrainę i zwiększając presję sankcji na państwo terrorystyczne. W szczególności: rozszerzamy naszą koalicję czołgów: jest odpowiednia decyzja Kanady, za co dziękuję. W naszej koalicji czołgów jest już 12 krajów – dodał Zełenski.
Szef państwa zaznaczył, że 26 stycznia dzięki dostarczonym Ukrainie systemom obrony powietrznej i profesjonalizmowi ukraińskich żołnierzy udało się zestrzelić większość rosyjskich rakiet i irańskich dronów.– To co najmniej setki uratowanych istnień ludzkich i dziesiątki obiektów zachowanej infrastruktury – podkreślił prezydent. 


Przeczytaj też: Francuskie media: Niemcy ugięły się pod presją Polski

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej