RAPORT

Pogarda

Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2023

Sejm przyjął budżet na 2023 rok (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Sejm przyjął budżet na 2023 rok (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2023. W głosowaniu posłowie odrzucili wszystkie 77 poprawek Senatu. Ustawa teraz trafi do prezydenta.

Rząd przyjął budżet na 2023 r. Premier: Ambitny, na trudne czasy [WIDEO]

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2023 rok – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Jak...

zobacz więcej

Zgodnie z założeniami budżetu, w bieżącym roku dochody państwa mają wynieść 604 miliardy 700 milionów złotych, natomiast wydatki – 672 miliardy 700 milionów złotych. Deficyt – nie więcej niż 68 miliardów złotych. Budżet na 2023 rok zakłada m.in.
zwiększenie środków na służbę zdrowia do ponad 6 procent PKB, 3 procent PKB na obronność, wzrost wydatków w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki, na rolnictwo, kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. Gwarantuje środki na najważniejsze programy społeczne takie jak Rodzina 500+, „Dobry Start” czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, a także waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2023 roku oraz tzw. 13. emeryturę, Sejm odrzucił natomiast propozycję wykreślenia zapisu, na mocy którego publiczna radiofonia i telewizja ma otrzymać 2,7 mld zł w obligacjach jako rekompensatę za utracone wpływy z abonamentu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej