RAPORT

Pogarda

Japonia umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę. Ma obserwować Koreę Północną

Rakieta została wystrzelona z jednodniowym opóźnieniem (fot. tt/@MHI_GroupJP)
Rakieta została wystrzelona z jednodniowym opóźnieniem (fot. tt/@MHI_GroupJP)

Najnowsze

Popularne

Japonia z powodzeniem wystrzeliła w czwartek rakietę z satelitą radarowym, zbierającym m.in. dane wywiadowcze – poinformowała agencja Kyodo. Tokio chce w ten sposób usprawnić reagowanie na katastrofy i monitorować rozwój wydarzeń w północnokoreańskich obiektach wojskowych.

Satelity obserwacyjne dla polskiej armii. We wtorek podpisanie umowy

We wtorek o godz. 13.00 w Warszawie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotka się z ministrem obrony Francji Sébastienem Lecornu. Zawrą...

zobacz więcej

Rakieta 46 H2A, obsługiwana przez Mitsubishi Heavy Industries Ltd., wystartowała z Centrum Kosmicznego Tanegashima w prefekturze Kagoshima po jednodniowym opóźnieniu, spowodowanym złą pogodą i weszła na zaprogramowaną orbitę. 


Satelita radarowy może rejestrować obrazy na ziemi w nocy, a także w trudnych warunkach pogodowych. Według Cabinet Satellite Intelligence Center, które zleciło Mitsubishi Heavy zadanie wystrzelenia rakiety, można go wykorzystać do przekazywania danych w przypadku klęski żywiołowej. 


Projekt stworzenia najnowszego satelity radarowego kosztował 51,2 miliarda jenów (396 milionów dolarów). Rakieta, która go wyniosła, wykorzystuje do napędu paliwo ciekłe, ma 53 metry długości i 4 metry średnicy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej