RAPORT

Pogarda

DJ i Tiktoker. Portugalski ksiądz podbija internet

Ksiądz Guilherme Peixoto stał się bohaterem mediów społecznościowych w Portugalii (fot. FB/Guilherme Peixoto)
Ksiądz Guilherme Peixoto stał się bohaterem mediów społecznościowych w Portugalii (fot. FB/Guilherme Peixoto)

Najnowsze

Popularne

Portugalski ksiądz Guilherme Peixoto bije rekordy popularności w internecie dzięki swojej aktywności muzycznej. Posługujący w diecezji Viana do Castelo duszpasterz zdobywa popularność głównie dzięki swojemu zaangażowaniu w prowadzenie zabaw muzycznych, podczas których jest didżejem. Utwory muzyczne przeplata on przesłaniem świętych i błogosławionych.

„Katolicki” rap księdza egzorcysty. „Miłość do Kościoła, tak zostałem wychowany”

– Chrystus Wam Daje Pokój – rapuje ksiądz Adam Anuszkiewicz, kapelan zakładu poprawczego dla młodzieży. Duchowny katolicki nagrał utwór, w którym...

zobacz więcej

Pod koniec stycznia ks. Guilherme zdecydował się pojawić ze swoimi nagraniami w sieci TikTok, gdzie szybko zdobył dużą popularność. W ciągu zaledwie dwóch dni jego konto w tej sieci społecznościowej odwiedziły 3 mln internautów.


Ksiądz Guilherme był w styczniu również współorganizatorem koncertu muzyki elektronicznej zorganizowanego w ramach pielgrzymki w jego diecezji symboli ŚDM: krzyża Roku Świętego oraz ikony Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. 

Wydarzenie muzyczne odbyło się następnego dnia po czuwaniu modlitewnym młodzieży. Portugalski duszpasterz komentując nietypową imprezę wyjaśnił, że muzyka elektroniczna stanowiła w jej trakcie nie tylko element zabawy, a też podkład do fragmentów ważnych przemówień znanych osób, m.in. św. Jana Pawła II otwierającego w 1978 r. jego papieski pontyfikat, a także Matki Teresy z Kalkuty na temat aborcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej