RAPORT

Pogarda

Polski ochotnik: Gdyby Niemcy i Francja miały takie podejście jak nasz kraj, wojna już by się skończyła

Polski ochotnik walczący na Ukrainie był gościem Kanału Sportowego (fot. yt/Kanał Sportowy)
Polski ochotnik walczący na Ukrainie był gościem Kanału Sportowego (fot. yt/Kanał Sportowy)

Najnowsze

Popularne

Pragnący zachować anonimowość polski ochotnik walczący na Ukrainie był gościem Kanału Sportowego. Jego zdaniem wojna u naszych wschodnich sąsiadów mogłaby się szybko zakończyć na korzyść Ukraińców. – Wystarczyłoby, żeby Niemcy i Francja miały podejście takie jak Polska – powiedział.

CNN i NBC: Biden rozważa wizytę w rocznicę rosyjskiej inwazji. W grę wchodzi Polska

Prezydent USA Joe Biden rozważa wizytę w Europie w czasie rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego – podały w czwartek telewizje CNN i NBC...

zobacz więcej

Gościem Kanału Sportowego był polski ochotnik, który do niedawna służył na Ukrainie. Obecnie przebywa on w Polsce, ale ma zamiar wrócić na front.


W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim mówił m.in. o tym, jak bardzo Ukraińcy doceniają polską postawę. 


– Andrzej Duda jest bohaterem ukraińskiego TikToka. Popularnością cieszy się także prezydent USA Joe Biden. Bardzo lubiany jest były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson – wyliczał. 


Ukraińcy z niechęcią za to odnoszą się do Francji i Niemiec. – Dużo o tym mówią, a to nie są głupi ludzie. Polacy oddają swój potencjał militarny, żeby pomagać Ukrainie. Gdyby Niemcy czy Francja podeszły do tego konfliktu w ten sam sposób co nasz kraj, to wojna już by się skończyła – ocenił. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej