RAPORT

Pogarda

Chciał zabić czteromiesięczną córkę konkubiny. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Aktualnie dziewczynka jest w szpitalu (fot. Shutterstock/rotanachannel)
Aktualnie dziewczynka jest w szpitalu (fot. Shutterstock/rotanachannel)

Najnowsze

Popularne

Zarzut usiłowania zabójstwa czteromiesięcznej dziewczynki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się na matką dziecka usłyszał konkubent kobiety. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Nowe fakty ws. śmierci 19-latka. Zobacz „Magazyn śledczy” w TVP [WIDEO]

Dziwne rzeczy się tu zawsze dzieją, zawsze jest wszystko szybko zamknięte, jest umorzenie i nie dąży się do ustalenia, kto jest sprawcą –...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego. Następnego dnia policja zatrzymała podejrzanego. 

 

– W toku postępowania konkubentowi matki dziecka przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa jej czteromiesięcznej córki, który to czyn polegał na zadaniu dwóch ciosów w szyję dziecka narzędziem podobnym do śrubokrętu. Niezwłoczna interwencja matki, natychmiastowe udzielenie dziecku pomocy przedmedycznej przez członków rodziny, a następnie pomocy medycznej przez personel szpitala spowodowało, iż ono przeżyło. Aktualnie dziewczynka jest w szpitalu, a jej stan ma być stabilny – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Leszek Karp. 

 

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień. Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na trzy miesiące. 

 

Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego więzienia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej