RAPORT

Pogarda

Skandal w Australii. Ojciec Djokovicia z symbolem zbrodniarzy wojennych [WIDEO]

Novak Djoković i jego ojciec budzą coraz większe kontrowersje (fot. Will Murray/Getty Images; Twitter)
Novak Djoković i jego ojciec budzą coraz większe kontrowersje (fot. Will Murray/Getty Images; Twitter)

Najnowsze

Popularne

Ojciec tenisisty Novaka Djokovicia przebywa z synem na wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Po ostatnim meczu pozował do zdjęć z sympatykami Władimira Putina, którzy pozowali do zdjęć w koszulkach z symbolem „Z” wspierającym rosyjskich okupantów Ukrainy.

Prorocze słowa Kaczyńskiego. Zobacz, co mówił do Sikorskiego i Tuska w 2014 [WIDEO]

W 2014 roku Rosja zaatakowała Krym i Donbas, a Radosław Sikorski straszył Ukraińców, że albo zaakceptują prorosyjskie warunki, albo wszyscy zostaną...

zobacz więcej

Podczas ćwierćfinału Australian Open, w którym Novak Djoković zagrał z Andriejem Rublowem, na trybuny wpuszczono mężczyznę w kontrowersyjnej koszulce, będącej wyrazem poparcia inwazji Rosji na Ukrainę.


Inni serbscy fani trzymali flagi Rosji, na których można było zobaczyć wizerunek Władimira Putina – dyktatora i zbrodniarza wojennego. To jednak nie koniec skandali.Okazuje się, że po meczu ojciec byłego lidera rankingu ATP pozował do zdjęć z sympatykami Władimira Putina. Srdjan Djoković wznosił też prorosyjskie hasła.


„To hańba…” – skomentował na Twitterze ukraiński ambasador w Australii Vasyl Myroshnychenko (Wasyl Myrosznyczenko).


Internauci i komentatorzy przypominają, że Rosja zaatakowała Ukrainę już w 2014 roku, a od niemal 12 miesięcy prowadzi kolejną z operacji, w wyniku której żołnierze Putina zamordowali setki niewinnych dzieci i starców oraz zgwałcili wiele kobiet. Rosyjskie wojska w barbarzyński sposób bombardują budynki, w których znajdują się cywile i atakują infrastrukturę krytyczną. Nie oszczędzają nawet szkół, przedszkoli czy szpitali.


Dla rodziny serbskiego tenisisty nie stanowi to problemu. Z nagrania opublikowanego przez proputinowskiego youtubera z Australii wynika, że Djoković w czasie pozowania do kolejnych zdjęć krzyczał: „Niech żyje Rosja”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej