RAPORT

Pogarda

Prorocze słowa Kaczyńskiego. Zobacz, co mówił do Sikorskiego i Tuska w 2014 [WIDEO]

Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński (fot. PAP)
Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

W 2014 roku Rosja zaatakowała Krym i Donbas, a Radosław Sikorski straszył Ukraińców, że albo zaakceptują prorosyjskie warunki, albo wszyscy zostaną zabici. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał w Sejmie, że współpracownik Donalda Tuska latami zwalczał sojusz Polski z USA, a także podejmował inicjatywy sprzyjające Moskwie. Jak reagował wówczas Sikorski?

Sikorski to antyrosyjski mąż stanu… poza tymi 25 sytuacjami. Analiza portalu tvp.info

– Zawsze ostrzegaliśmy przed Rosją i Putinem – mówi obecnie w polskich i zagranicznych mediach Radosław Sikorski, prawa ręka Tuska ds. polityki...

zobacz więcej

Donald Tusk i Radosław Sikorski z Platformy Obywatelskiej latami zacieśniali współpracę z Rosją i krytykowali PiS za dystansowanie się od zbrodniarzy z Kremla. Nawet w maju 2014 roku Sikorski jako minister spraw zagranicznych zachęcał do relacji z Rosją „taką, jaka ona jest”. Było to dokładnie dwa miesiące po inwazji na Krym i Donbas.


Do mediów wyciekło też nagranie z Kijowa, gdy zdenerwowany Sikorski grzmiał do Ukraińców: „Podpiszcie porozumienie albo wszyscy zginiecie”.Na początku lipca 2014 roku podczas sejmowej debaty głos w sprawie zabrał lider Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński mówił, że Radosław Sikorski jako szef MSZ w rządzie PO-PSL „twardo szedł w kierunku zwalczania kluczowego dla naszego bezpieczeństwa sojuszu z USA”.


– Sprawa tarczy antyrakietowej, sprawa wspólnych misji, sprawa obrony demokracji na wschodzie, która skończyła się dopiero niedawno wydaniem białoruskiego działacza... i tak dalej. Teraz minister wykłada karty na stół – podkreślał Kaczyński, a siedzący na sali Sikorski uśmiechał się i kiwał głową.

Szefowa PE zajmie się milionami Sikorskiego? Tarczyński ujawnia szczegóły

Po ostatnim skandalu korupcyjnym międzynarodowe redakcje znów pytają o gigantyczne źródła zarobków Radosława Sikorskiego (PO). Europoseł Dominik...

zobacz więcej

Szef PiS podkreślał, że chociaż dyplomacja Sikorskiego nie służy Polsce i niesie konkretne zagrożenia, Donald Tusk go nie odwołał. – Premier przez cały czas go toleruje – wskazał.– A komu zależy na tym, aby wyprzeć Stany Zjednoczone z Europy? – pytał Kaczyński, dodając, że bez wsparcia Amerykanów Polska i Europa będą bezbronne, a z sali plenarnej padło: „Zależy Rosji”.


– I tutaj nie mogę nie wspomnieć o zastrzeżeniach prezydenta RP, mojego brata Lecha Kaczyńskiego, który wyraźnie przeciwstawiał się powołaniu pana Sikorskiego na ministra spraw zagranicznych. Ja jako były premier znałem te zastrzeżenia. Są one niestety ściśle tajne. Ale mogę powiedzieć, że wszystko składa się dokładnie w jedną całość – zaznaczył.


Kilka lat później Sikorski regularnie cytowany jest przez bliskich współpracowników Władimira Putina, a Departament Stanu USA nazywa jego wpisy rosyjską dezinformacją. Otwarte pozostaje też pytanie o tajemnicze źródła finansowania polityka PO, co ujawniły zagraniczne organizacje i media.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej