RAPORT

Pogarda

Włoska pralnia brudnych pieniędzy na Węgrzech. Policja zatrzymała 8 osób

Policja zatrzymała przestępców i skonfiskowała mafijny majątek (fot. Shutterstock/CC7)
Policja zatrzymała przestępców i skonfiskowała mafijny majątek (fot. Shutterstock/CC7)

Najnowsze

Popularne

Węgierska policja wraz z europejską agencją Eurojust zatrzymała w związku z procederem kilka osób, a także skonfiskowała spory majątek włoskiej 'ndranghety.

Aresztowano zbiegłego mafiosa. To szef 'ndranghety

W katalońskim mieście Castelldefels w Hiszpanii policja zatrzymała szefa kalabryjskiej mafii 'ndrangheta. Barcelońscy funkcjonariusze zatrzymali we...

zobacz więcej

Włoskie i węgierskie organy ścigania poinformowały o efektach wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego we współpracy z europejską agencją sprawiedliwości kryminalnej Eurojust. Pierwotnie włoskie śledztwo zakończono w 2019 roku.


Okazało się jednak, że włoska mafia 'ndrangheta ciągle pierze brudne pieniądze i czerpie z nich zyski na terenie Węgier. Zatrzymano osiem osób.


Przedstawiono im zarzuty mafijnych powiązań przestępczych, pranie brudnych pieniędzy, a także fałszywe przekazywanie mienia. Policjantom udało się również zająć majątek, którego przeważająca część ulokowana była w wielu firmach – słupach zarejestrowanych we Włoszech, na Węgrzech i Cyprze.


Według wstępnych szacunków wartość gotówki, kont bankowych, nieruchomości w Budapeszcie i Mediolanie, pojazdów i jednego jachtu wynosi ponad 3 mln euro.


To nie pierwszy raz, kiedy okazuje się, że włoska mafia działa na terenie Węgier. W ostatnich latach aresztowano tam członków: camorry, cosa nostry czy sacra corona unita.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej