RAPORT

Pogarda

Dorota Bawołek wyrzucona z Polsatu? Media ujawniają powód

Dorota Bawołek (fot. Polsat News)
Dorota Bawołek (fot. Polsat News)

Najnowsze

Popularne

Korespondentka Dorota Bawołek zasłynęła ostatnio przeszkodzeniem dziennikarzom Telewizji Polskiej w zadaniu pytania Donaldowi Tuskowi. Teraz portal wirtualnemedia informuje, że reporterka „została zwolniona” ze stacji, a „Do Rzeczy” dodaje, że chodzi o jej zachowanie podczas ostatniego jubileuszu stacji.

PO chce wprowadzić „tuskowe”. Byli esbecy dostaną po 106 tys. zł? [WIDEO]

Donald Tusk obiecał byłym esbekom, że ich „krzywdy na pewno zostaną naprawione”.

zobacz więcej

Po 15 latach Dorota Bawołek przestaje pełnić funkcję korespondentki Polsat News w Brukseli.


Stacja nie ujawnia powodów rozstania, ale przyznaje, że zerwanie współpracy jest faktem. – Mogę potwierdzić, że nasza współpraca z Dorotą Bawołek została zakończona – poinformował Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.„Z naszych informacji wynika, że rozstanie nie ma nic wspólnego z sytuacją z października, gdy Telewizja Polska zarzuciła Dorocie Bawołek, że przeszkodziła ekipie telewizji publicznej w uzyskaniu komentarza Donalda Tuska” – podaje portal wirtualnemedia.pl.


Pracowniczka konkurencyjnej stacji zarzucała wówczas Telewizji Polskiej, że wykorzystano jej wizerunek bez jej zgody, a obecną na miejscu ekipę oskarżyła o to, że chciała „ukraść jej materiał”.

To ona żądała kar dla Polski. Teraz broni Bawołek

Wiceszefowa KE Vera Jourova uważana jest za tę unijną urzędniczkę, która najostrzej domagała się karania Polski za rzekome łamanie praworządności....

zobacz więcej

To kłamstwo. Na nagraniu było wyraźnie widać, że niczego nie przerwano. Można było z kolei usłyszeć, jak pada pytanie do Donalda Tuska: „Czy wypowie się pan potem dla TVP?”. W reakcji były premier uśmiechnął się jedynie do reporterki Polsatu, która zasłaniała rozmówcę rękami i żądała, by odejść.Ciekawe kulisy sprawy odsłania z kolei „Do Rzeczy”. Jak podaje, Bawołek dementowała informacje o zerwaniu z nią współpracy, ale ostatnio „nie bryluje na antenie”.


„Było tak: w minione mikołajki Polsat świętował swój jubileusz. Ponieważ właściciel Polsatu jest poważnie chory i przechodzi leczenie, które osłabiło mu odporność, zarządzono, że wszyscy goście mają się przetestować na COVID-19. Przetestowała się i Bawołek. Test wyszedł pozytywnie. Na bramce testów nikt jednak nie sprawdzał i udało się jej przedostać na salę, gdzie cyknęła sobie parę selfiaczków, w tym z właścicielem Polsatu” – relacjonuje tygodnik, rzucając na sprawę zupełnie nowe światło.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej