RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Wszyscy czwartoklasiści dostaną laptopy

Zdaniem ekspertów wiek czwartoklasistów jest odpowiedni, żeby zacząć używać komputera (fot. Shutterstock/Gorodenkoff)
Zdaniem ekspertów wiek czwartoklasistów jest odpowiedni, żeby zacząć używać komputera (fot. Shutterstock/Gorodenkoff)

Najnowsze

Popularne

Każde dziecko, które będzie szło do IV klasy od nowego roku szkolnego, będzie miało swój komputer do użycia w szkole i po szkole, powiedział „DGP” sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. Zapewnił, że sprzęt zostanie kupiony w przetargu przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

Cieszyński: E-usługi, kadry i dostęp do szybkiego internetu to kluczowe zadania cyfryzacji

Dalszy rozwój e-usług, kadry dla e-gospodarki i kontynuacja działań na rzecz dostępu do szybkiego internetu to kluczowe zadania cyfryzacji –...

zobacz więcej

„Kraj został podzielony na 72 obszary i dla każdego zostanie wybrany dostawca. Chodzi o to, żeby w zamówieniach mogły wystartować nie tylko największe firmy, ale przede wszystkim o minimalizowanie ryzyka: żeby nie było takiej sytuacji, że problem z jednym zamówieniem będzie rzutować na całą Polskę” – wskazał.


Wyjaśnił, że pieniądze będą pochodziły z KPO. „Jeżeli Unia Europejska zdecyduje, że polskim dzieciom się nie należą komputery, to mamy gotowy mechanizm prefinansowania przez Polski Fundusz Rozwoju” – zaznaczył Cieszyński.


„Dlaczego IV klasa? Kierowaliśmy się rekomendacjami ekspertów, którzy mówią, że pierwsze trzy lata nauki to czas, gdy dzieci skupiają się przede wszystkim na nauce podstawowych umiejętności, takich jak pisanie, czytanie czy liczenie. I wtedy komputer mógłby okazać się większym rozpraszaczem niż pomocą. Start w IV klasie będzie najkorzystniejszy dla młodych ludzi” – wskazał sekretarz stanu w KPRM, odpowiedzialny za realizację zadań dotyczących informatyzacji.


Czytaj także: Cichy bohater sukcesu szczepień

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej