RAPORT

Pogarda

Akcje producenta Leopardów podwoiły się od początku wojny

Leopard (fot. Shutterstock)
Leopard (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Wartość akcji niemieckiej firmy Rheinmetall, producenta czołgów Leopard, podwoiła się od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wzrastając o około 5 mld euro – informuje belgijski dziennik „De Standaard”. Firma z Düsseldorfu zakłada, że w 2025 r. jej obroty wyniosą nawet 12 mld euro.

Leopardy dla Ukrainy. Producent przedstawił ile ich ma

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall jest w stanie dostarczyć w sumie 139 czołgów Leopard typu 1 i 2 – powiedział rzecznik firmy gazetom...

zobacz więcej

Przez lata cena akcji koncernu oscylowała między 60 a 100 euro, tymczasem w środę po południu trzeba było za nie zapłacić 224 euro. Wartość niemieckiej firmy rośnie nieprzerwanie od czasu agresji Rosji na Ukrainę. Deutsche Bank w ubiegłotygodniowej analizie przedsiębiorstwa rekomenduje kupno jego akcji i przewiduje, że docelowo osiągnie ona cenę 250 euro za jednostkę.


Rheinmetall jest nie tylko producentem czołgów Leopard 2, o które zabiega Ukraina, ale także wozów bojowych Marder, które – zgodnie z deklaracją niemieckiego rządu z początku stycznia br. – mają trafić do zaatakowanego sąsiada Polski jeszcze w pierwszym kwartale roku. Oprócz pojazdów wojskowych firma produkuje również broń, amunicję i elektronikę do zastosowań obronnych.Armin Papperger, dyrektor generalny koncernu, powiedział niedawno w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Stern”, że w 2025 r. obroty przedsiębiorstwa wyniosą nawet 12 mld euro. W ubiegłym roku wyniosły one 6,5 mld euro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej