RAPORT

Pogarda

Śnieg i ulewy w emiratach. Władze ostrzegają mieszkańców

Śnieg w ZEA (fot. Francois Nel/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Śnieg w ZEA (fot. Francois Nel/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Burze, ulewy i grad dotknęły w środę Zjednoczone Emiraty Arabskie. Władze ostrzegają mieszkańców, żeby trzymali się z daleka od dolin i wąwozów, które mogą zostać błyskawicznie zalane – donoszą lokalne media.

Nietypowa zima na północy Włoch. Stan alarmowy z powodu suszy

Od prawie dwóch miesięcy w wielu rejonach na północy Włoch nie padał deszcz. Największy stan alarmowy z powodu suszy utrzymuje się w Piemoncie i...

zobacz więcej

Zimno, burze i intensywne opady w Emiratach spowodowały odwołanie lekcji w części szkół. Na pustyni spadł grad, a na najwyższej górze Emiratów odnotowano zaledwie 3,3 st. W sąsiednim Omanie góra Dżabal Szams jest od dwóch dni pokryta śniegiem.

 

Jednak najpoważniejszym zagrożeniem w tym pustynnym kraju nie jest chłód, ale powodzie. Rzadkie, ale bardzo gwałtowne ulewy powodują, że suche wąwozy i jary zamieniają się w rwące rzeki.

 

Ostrzeżenia dla mieszkańców

 

W środę władze ostrzegły mieszkańców północnych emiratów, żeby trzymali się z daleka od wąwozów, zwłaszcza w rejonach górskich. Część szkół odwołała środowe i czwartkowe lekcje. Policja w Abu Zabi apeluje do kierowców, żeby w najbliższych dniach zrezygnowali z podróży.

 

Zobacz także: Obfity śnieg i ryzyko powodziowe we Włoszech

 

Meteorolodzy uprzedzają, że ekstremalne warunki będą utrzymywać się do piątku.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej