RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pistolet w sklepie z używaną odzieżą. Worki z towarem przyjechały z Niemiec

Broń trafiła do Polski z Niemiec (fot. Policja lubelska)
Broń trafiła do Polski z Niemiec (fot. Policja lubelska)

Najnowsze

Popularne

Pistolet Walther PPK odkryto podczas rozpakowywania towaru z odzieżą używaną. Broń wraz z amunicją znajdowała się w pościeli, która szykowana była do sprzedaży. – Towar trafił do Polski z Niemiec – wyjaśnia starsza aspirant Katarzyna Szewczuk z lubelskiej policji.

Mafijne macki sięgały po państwowe pieniądze w pandemii. Są wnioski do prokuratury

Policja finansowa z Monzy wniosła skargi przeciwko 15 osobom, w tym przedsiębiorcom i podmiotom związanym z organizacją przestępczą w mieście...

zobacz więcej

Na broń natknęła się 45-letnia mieszkanka gminy Łabunie, kiedy wraz z siostrą przygotowywała towar do sprzedaży w sklepie z używaną odzieżą. Natychmiast poinformowały policję. 


Funkcjonariusze orzekli, że to Walther PPK, kaliber 8 mm wraz z 6 sztukami amunicji. – Wkrótce trafi on do szczegółowej ekspertyzy, która jednoznacznie wykaże, czy jest to broń palna – wyjaśnia Katarzyna Szewczuk z lubelskiej policji. 


Ustalenia policjantów wskazują, że przesyłka trafiła do sortowni z Niemiec. 


Policjanci przypominają, że niedopuszczalne jest wchodzenie w posiadanie broni czy amunicji, jeśli nie jest się do tego uprawnionym stosownym zezwoleniem. – Posiadanie chociażby jednego naboju może przysporzyć wielu kłopotów. W przypadku odnalezienia tego typu przedmiotów zawsze należy poinformować Policję – podkreśla Szewczuk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej