RAPORT

Pogarda

W okupowanym Berdiańsku eksplodowało auto kobiety podejrzanej o kolaborację

Wojna na Ukrainie trwa już prawie rok (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Wojna na Ukrainie trwa już prawie rok (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

W okupowanym Berdiańsku na południu Ukrainy eksplodowało auto kobiety podejrzanej o przekazywanie Rosjanom danych o przeciwnikach władz okupacyjnych, podały lojalne wobec Kijowa władze miasta. Kobieta jest w szpitalu, jej stan nie jest znany.

Ukraińcy snajperzy w akcji. „Cztery ciała Rosjan zdobią krajobraz” [WIDEO]

Siły Operacji Specjalnych Ukrainy (SOF) opublikowały nagranie przedstawiające służbę pary snajperów. W krótkim czasie uszczuplili ony zasoby armii...

zobacz więcej

Eksplodował samochód Wałentyny Mamaj. To właśnie ona pomagała okupantom w znalezieniu patriotów ukraińskich, którzy mogli stawiać opór (...) Pomagała też w organizacji pseudoreferendum. Na razie jest w szpitalu, o jej stanie nic teraz nie wiadomo powiedziała Wiktoria Halicyna, przedstawicielka rady miejskiej Berdiańska lojalnej wobec władz w Kijowie.


Jej wypowiedź przekazała agencja Ukrinform. Przypomina ona, że latem 2022 r. Prokuratura Generalna poinformowała oficjalnie, iż Mamaj jest podejrzana o zdradę stanu.


Śledczy twierdzą, że od końca lutego 2022 r. Mamaj była informatorką rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), jawnie popierała powołane przez Rosjan władze okupacyjne. Informowała też wojskowych Rosji o miejscach stacjonowania żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy.


Berdiańsk, 100-tysięczny port nad Morzem Azowskim, jest pod okupacją rosyjską od 27 lutego 2022 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej