RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prokuratura bierze się za TVN. W tle mobbing i łamanie praw pracowniczych

W stacji TVN mogło dojść do łamania praw pracowniczych (fot. Shutterstock)
W stacji TVN mogło dojść do łamania praw pracowniczych (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Warszawie pracuje nad postępowaniem przygotowawczym przeciwko TVN. Chodzi o rzekome nagminne łamanie prawa pracy, które nagłośnił Kamil Różalski, były operator obrazu stacji. „Dobre wiadomości dla byłych i obecnych pracowników TVN” – przekazał na Twitterze poseł Piotr Sak.

Poseł PiS staje w obronie byłego pracownika TVN. Interwencja u Głównego Inspektora Pracy

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski zwrócił się do Głównego Inspektora Pracy o analizę sprawy byłego operatora TVN Kamila Różalskiego. –...

zobacz więcej

Sak w mediach społecznościowych umieścił skan pisma, które otrzymał z prokuratury. 


„12 stycznia 2023 roku polecono Prokuratorowi Okręgowemu w Warszawie wstąpienie do postępowania toczącego się przed Sądem Rejonowym dla m.st. Warszawy (…) z powództwa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie przeciwko TVN SA o ustalenie stosunku pracy Kamila Różalskiego”. 


Jak czytamy w piśmie podpisanym przez prokuratura krajowego Dariusza Barskiego „postępowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku przestępstwa z art. 218 par. 1 kk, polegającego na uporczywym naruszaniu praw pracowniczym Kamila Różalskiego i innych przez osoby reprezentujące stację telewizyjną TVN SA”.


Na początku lutego 2021 roku Kamil Różalski wytoczył stacji TVN (z którą był związany przez 23 lata) proces, oskarżając ją publicznie o szereg patologii. Mężczyzna wystąpił do sądu pracy z pozwem, alarmując, że w spółce doszło do poważnego naruszenia praw pracowniczych, a zatrudnieni musieli – pod presją zwierzchników – przechodzić z etatów na umowy cywilnoprawne. 


Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej