RAPORT

Pogarda

PGNiG demaskuje słowa Tuska ws. cen gazu. „To oczywiste kłamstwo”

Donald Tusk (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)
Donald Tusk (fot. PAP/Przemysław Piątkowski)

Najnowsze

Popularne

To wymaga tylko dobrej woli i odpowiednich decyzji – mówił we wtorek w Siedlcach Donald Tusk, twierdząc, że ceny rachunków za gaz dla gospodarstw domowych „mogą być o połowę niższe”. „To oczywiste kłamstwo” – odparł w mediach społecznościowych PGNiG.

Tusk się wściekł. Spytaliśmy go o Sikorskiego i „niemieckie błogosławieństwo dla Europy” [WIDEO]

We wtorek odbyło się spotkanie Donalda Tuska w Siedlcach. Serię niewygodnych pytań zadał liderowi PO dziennikarz portalu tvp.info. Tusk najpierw...

zobacz więcej

Lider PO mówił w Siedlcach o cenach gazu.


– Wiecie, że cena na rynkach światowych jest obecnie wyraźnie niższa niż była przed wojną. To nie jest tandetny populizm. To wymaga tylko dobrej woli i mocnej decyzji, żeby rachunek za gaz w polskim domu był o połowę niższy. niż będzie po tych podwyżkach – przekonywał Tusk. 


Byłemu premierowi z odpowiedzią pospieszył PGNiG. 


„To oczywiste kłamstwo. Dziś cena na TGE (Towarowej Giełdzie Energii – przyp. red.) to około 313 zł, a my sprzedajemy gaz dla gosp. domowych za... 200,17 zł – i to o ponad roku” – czytamy we wpisie gazowej spółki. PGNiG przypomniał, że w ubiegłym roku za gaz na giełdzie trzeba było zapłacić nawet 1500 zł.


Spółka przypomniała, że w 2022 roku rząd przeznaczył na zamrożenie cen dla odbiorców indywidualnych 10 mld zł.


„W tym roku koszt będzie jeszcze wyższy – sfinansowany z budżetu państwa i PKN Orlen” – dodano. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej