RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Duma chce przejąć ich majątki. Kto jest na „czarnej liście”?

Rosyjska Duma Państwowa chce konfiskować majątki przeciwnikom wojny z Ukrainą, którzy wyjechali z Rosji (fot. Contributor/Getty Images)
Rosyjska Duma Państwowa chce konfiskować majątki przeciwnikom wojny z Ukrainą, którzy wyjechali z Rosji (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska Duma Państwowa chce konfiskować majątki przeciwnikom wojny z Ukrainą, którzy wyjechali z Rosji. Na „czarnej liście” reżimowych parlamentarzystów są: działacze opozycji, obrońcy praw człowieka, niezależni dziennikarze, ale również intelektualiści i artyści.

Zjazd rosyjskich polityków pod Warszawą. „Warto zachować ostrożność”

Organizowane w podwarszawskiej Jabłonnie spotkanie byłych rosyjskich parlamentarzystów to impreza o dyskusyjnym charakterze, warto zachować wobec...

zobacz więcej

 Podobne praktyki stosowane były w okresie stalinowskiego terroru. Wówczas przeciwnikom sowieckiej władzy również odbierano paszporty i zmuszano do emigracji.


Przebywający na emigracji przeciwnicy wojny i Władimira Putina uruchomili internetowe redakcje, które informują o rzeczywistych nastrojach na świecie, o zbrodniach rosyjskiej armii i obalają kłamstwa kremlowskiej propagandy.


Znani artyści i intelektualiści publicznie krytykują Władimira Putina i wzywają swoich rodaków do aktywnego sprzeciwu. Tych ludzi w rosyjskim parlamencie nazywa się „zdrajcami”. Reżim chce pozbawić ich majątków, które pozostawili w Rosji.


Opozycjonista Artiom Ważenkow z ruchu „Otwarta Rosja” , który obecnie przebywa w Niemczech, mówi, że jego kraj jest porażony wirusem faszyzmu i proces leczenia może potrwać dziesięciolecia. Wcześniej część rosyjskich intelektualistów i działaczy opozycji wprost przyznawała, że tylko obalenie Władimira Putina i militarna klęska Rosji zagwarantują trwały pokój w Europie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej