RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Powrót Ukrainy do granic z 1991 roku”. Szef gabinetu Zełenskiego komentuje

Andrij Jermak, szefa gabinetu prezydenta Ukrainy (fot. Alexey Furman/Getty Images)
Andrij Jermak, szefa gabinetu prezydenta Ukrainy (fot. Alexey Furman/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Czołgi przekazane Ukrainie będą „jednym z elementów powrotu Ukrainy do granic z 1991 roku” – oświadczył we wtorek Andrij Jermak, szefa gabinetu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w komentarzu na serwisie Telegram.

Polska presja przyniosła skutek. Jest decyzja Berlina w sprawie Leopardów [WIDEO]

Decyzja zapadła: Niemcy dostarczą Ukrainie czołgi Leopard 2. Według informacji portalu tygodnika „Spiegel” w grę wchodzi co najmniej jedna kompania...

zobacz więcej

„Czołgi to jeden z elementów powrotu Ukrainy do granic z 1991 roku. Kilkaset czołgów dla naszych czołgistów – najlepszych na świecie” – napisał Jermak. Dodał następnie, że będą one stanowić „pancerną pięść demokracji” przeciwko – jak to ujął – „autokracji z bagien”.  


Jak zauważa agencja Reutera, komentarz współpracownika Zełenskiego ukazał się krótko po doniesieniach, że Berlin zgodzi się na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard. 


Dziennik „Spiegel” podał we wtorek, że Niemcy dostarczą czołgi i że w grę wchodzi co najmniej jedna kompania Leopardów 2A6. Rząd w Berlinie, według dziennika, chce zezwolić na eksport Leopardów, które są własnością innych państw, np. Polski. Dziennik „Wall Street Journal” podał we wtorek, że USA rozważają dostarczenie czołgów Abrams. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej