RAPORT

Pogarda

Po tym pytaniu Tusk stracił kontrolę. „Skoro tak było, to dlaczego nie siedzę w więzieniu?” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Czy w 2015 roku policja strzelała z broni gładkolufowej do protestujących górników pod siedzibą JSW? – To była grupa zorganizowanych kiboli – odparł Donald Tusk podczas wtorkowego spotkania w Siedlcach.

Tusk się wściekł. Spytaliśmy go o Sikorskiego i „niemieckie błogosławieństwo dla Europy” [WIDEO]

We wtorek odbyło się spotkanie Donalda Tuska w Siedlcach. Serię niewygodnych pytań zadał liderowi PO dziennikarz portalu tvp.info. Tusk najpierw...

zobacz więcej

We wtorek w Siedlcach Tusk został zapytany o wydarzenia z lutego 2015 roku w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie doszło do strajku górników pod siedzibą spółki JSW.


– Pan ciągle mówi o Morawieckim i Kaczyńskim. Proszę mi powiedzieć, czy za ich rządów strzelano do górników? – spytał starszy mężczyzna. Liderowi PO nie przypadło do gustu to pytanie. 


– Wie pan kto jest prokuratorem generalnym? Wie pan, ile czasu PiS rządzi w Polsce? Jeśli pan powtarza to kłamstwo, że ktoś strzelał do górników, to proszę powiedzieć, dlaczego ja nie siedzę w więzieniu? – odparł wyraźnie wzburzony Tusk. 


Były premier stwierdził, że „policjanci w Jastrzębiu-Zdroju bronili siedziby spółki JSW przed grupą zorganizowanych kiboli”. – Oni zaatakowali pracujących tam ludzi kamieniami, żelaznymi prętami i sztachetami. Policja najpierw użyła gazu, a potem kul gumowych – mówił Tusk. 


„Powinni mnie wsadzić”


– Nikt nie zginął, nikt nie został, nikt do górników nie strzelał – podkreślił jeszcze raz lider PO, dodając, że „takie oskarżenia to zarzuty pod adresem Kaczyńskiego, Morawieckiego i Ziobry”. 


– Bo oni powinni wsadzić mnie i policjantów za to „niby-strzelanie” – spuentował Tusk.


O tym, co wydarzyło się 9 i 10 lutego pod siedzibą spółki JSW w Jastrzębiu-Zdroju, pisaliśmy TUTAJ


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej