RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ważna inwestycja gdyńskiego portu. Wzrośnie wydajność [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

OT Port Gdynia to terminal portowy, który ubiegły rok może uznać za rekordowy pod względem przeładunków. 3,7 mln ton to wynik za 2022 rok, a kolejne lata zapowiadają się jeszcze lepiej, a to za sprawą nowych inwestycji – informuje TVP3 Gdańsk.

Rekordowy rok dla polskich portów [WIDEO]

133 mln ton przeładowały w ubiegłym roku polskie porty, co stanowi wzrost o 18 procent w stosunku do roku 2021 i najwyższy wskaźnik w historii....

zobacz więcej

OT Port Gdynia to terminal, który znajduje się w samym środku gdyńskiego portu. Jest najbardziej uniwersalnym terminalem w Polsce. W ubiegłym roku przeładowano w nim 3,7 mln ton załadunków. Oznacza to 10-proc. wzrost w stosunku do roku 2021. Głównym towarem przeładowywanym w terminalu jest zboże.


Inwestycją, która ma pozwolić na zwiększenie przeładunków zboża w przyszłości, jest zakup specjalnego shiploadera. Dzięki temu urządzeniu będzie możliwy załadunek wciągu godziny około 1000 ton zboża na statek. Taka wydajność zwiększy szybkość załadunków i pozwoli także na zwiększenie rocznego potencjału przeładunkowego do 4,5 mln ton.


Część mocy pozyskanych dzięki inwestycji zostanie także przeznaczona na przeładowanie zboża płynącego z Ukrainy, z której do tej pory eksportowano ponad 40 mln ton zbóż.


Aktualnie trwa procedura nadawania uprawnień shiploaderowi, dzięki nim maszyna zacznie działać w drugim kwartale 2023 roku – wskazuje TVP3 Gdańsk.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFOAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej