RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Groźny pedofil wykorzystywał dzieci wśród bliskich i przyjaciół

Ofiarami pedofila były dzieci z jego rodziny, a także przyjaciół i sąsiadów (fot. Shutterstock)
Ofiarami pedofila były dzieci z jego rodziny, a także przyjaciół i sąsiadów (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej sześciu chłopców w wieku od 3 do 10 lat padło ofiarą pedofila, zatrzymanego przez hiszpańską policję. Mężczyzna wykorzystywał dzieci z najbliższego otoczenia: rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Dokumentował seksualne ataki i umieszczał je na pedofilskich kanałach w Dark Webie.

Gwałcił własne córki. Pedofil recydywista skazany w Belgii

Sąd karny w Neufchateau na południu Belgii skazał na 10 lat więzienia mężczyznę za gwałt na kilku dziewczynkach, w tym na jego własnych córkach....

zobacz więcej

Pedofil został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji Krajowej (Policia Nacional) w okolicach Barcelony. Namierzono go m.in. dzięki współpracy hiszpańskich śledczych z funkcjonariuszami z Queensland (Australia) a Interpolem. Na trop mężczyzny natrafiono, analizując filmy z pedofilią dziecięcą.


Policjanci ze specjalnego wydziału zajmującego się tego typu przestępstwami ustalili, że część zdjęć i nagrań mogła powstać w Hiszpanii. Ich autor był bardzo ostrożny podczas uwieczniania tego, jak molestuje swoje ofiary. Ujęcie były bardzo bliskie lub nie najlepszej jakości, a pedofil nigdy nie pokazywał twarzy. Wiadomo jednak było, że mówi po hiszpańsku w sposób charakterystyczny dla tego kraju.


Dzięki żmudnej analizie zabezpieczonych materiałów odkryto, że na jednym ze zdjęć jest fragment okna, z którego widać okolicę. Specjalistyczne narzędzia do rozpoznawania obrazu pozwoliły na ustalenie geolokalizacji miejsca, w którym doszło do nagrania.

Surowa kara dla pedofila, który nagrał jak gwałci dziecko, a film zamieścił w sieci

39-letni Brytyjczyk zapowiedział na pedofilskim forum, że planuje odurzyć dziecko, aby móc je „łatwiej” zgwałcić. Thomas Gwilliam-Carter...

zobacz więcej

Znajomy drapieżca


Kolejnym krokiem było wysłanie tajniaków w tę okolicę. Mężczyzna mieszkał w mieście Vilanova i la Geltrú pod Barceloną. I tam został zatrzymany. Wówczas okazało się, że wcześniej wynajmował dom w okolicy. Oba te adresy pojawiły się w jako najbardziej prawdopodobne miejsca popełnienia przestępstw.


Okazało się, że ofiarami pedofila były dzieci z jego rodziny, a także przyjaciół i sąsiadów. Najmłodsza ofiara – w chwili popełnienia przestępstwa – miała trzy lata, a najstarsza dziesięć. Jednak to „tylko” sześć ustalonych pokrzywdzonych. Choć śledczy nie chcą ujawnić, ile dokładnie dzieci mógł skrzywdzić zatrzymany mężczyzna, to wiadomo, że było ich ponad 10. Pedofil miał działać od 2016 roku. Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczono sprzęt elektroniczny wraz z pewną ilością zakazanej pornografii.


Śledczy badają także jeszcze jeden wątek. Mężczyzna miał bowiem pojawiać się w okolicznych szkółkach piłkarskich dla dzieci. Policja i prokuratura sprawdzą, czy także tam wyszukiwał ofiary.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej