RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukradli inwalidzie wózek. Bezczelne tłumaczenie

Policjanci szybko odzyskali wózek (fot. Łódzka Policja)
Policjanci szybko odzyskali wózek (fot. Łódzka Policja)

Najnowsze

Popularne

Policjanci ze Zduńskiej Woli zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy ukradli wózek inwalidzki. Dzielnicowi go odzyskali, a sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży.

Poszukiwany wpadł w ręce policji, gdy koledzy pili w pracy

Poszukiwany przez sąd 37-latek przypadkowo wpadł w ręce policji w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna był pracownikiem firmy budowalnej, która...

zobacz więcej

81-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim, przechowuje go przy oknie na podwórku kamienicy, w której mieszka. Gdy pewnego dnia obudził się rano, zobaczył, że wózka nie ma. Zadzwonił więc do zduńskowolskiej komendy i poprosił o pomoc policjantów. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na 7 tys. zł.


Przybyli na miejsce dzielnicowi ustalili, że dzień wcześniej 81-latek gościł w mieszkaniu mężczyznę i kobietę. Policjanci nie wykluczyli, że wózek może znajdować się tam, gdzie mieszkają goście zduńskowolanina. Pojechali więc do miejsca zamieszkania 34-letniej zduńskowolanki i jej 41-letniego partnera. Na klatce schodowej kamienicy stał elektryczny wózek inwalidzki, który opisem pasował do skradzionego.


Dzielnicowi ustalili, że dzień wcześniej para odwiedziła 81-latka. Do przygotowanej przez gospodarza kolacji goście spożywali alkohol. Nadszedł koniec spotkania i trudno było im wracać do domu. Nic nie mówiąc gospodarzowi, wzięli stojący przed oknem wózek – wskazuje sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk.


Policjanci zatrzymali złodziejską parę. Zbadali ich stan trzeźwości i okazało się, że oboje mają po 2,6 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 41-latek działał w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższa kara, bo do 7,5 roku pozbawienia wolności. Tłumaczyli, że nie chcieli wracać pieszo. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej