RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Miller uderza w Czarzastego. Poszło o aferę Rywina

Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz (fot. PAP)
Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Leszek Miller, który współpracuje obecnie z Platformą Obywatelską, nie kryje niechęci do byłych kolegów z Lewicy. Tym razem skorzystał z okazji, by uderzyć we Włodzimierza Czarzastego. Zacytował więc fragment wywiadu, w którym pada sugestia, że mózgiem operacji o nazwie „afera Rywina” był obecny lider Lewicy.

Zobacz, co w 2014 r. Sikorski mówił o Rosji. „Nieprawdopodobne”

Donald Tusk i Radosław Sikorski z Platformy Obywatelskiej latami zacieśniali współpracę z Rosją i krytykowali PiS za dystansowanie się od...

zobacz więcej

Tygodnik „Newsweek” przeprowadził wywiad z prof. Tomaszem Nałęczem. Ten zaznaczył, że analizował materiały ws. afery Rywina i ocenił, iż warto je opisać. Jego zdaniem dopiero po latach widać, jak zamiast wyjaśniać tamtą sprawę, często podążano złymi tropami, oddalając się od sedna sprawy.


Nałęcz przyznał, że po śmierci żony szukał sobie zajęcia, a ktoś podpowiedział mu, by wrócić do tamtej sprawy. Teraz pracuje nad książką.


Zobacz także ->  Taśmy „Wyborczej”. „To żadna gazeta – trochę quasi-partia, a trochę prywatna bezpieka”

 

– Kto był mózgiem tej operacji? – zapytał redaktor.


Tu trzeba ważyć słowa – odpowiedział Nałęcz. Przyznał jednak, że w tej kwestii bardzo ważnym dowodem był twardy dysk z komputera wiceminister kultury Aleksandry Jakubowskiej. – To było otwarcie puszki Pandory. Z odtworzonego dysku komputera Jakubowskiej wynika jednoznacznie, że mózgiem operacji był Włodzimierz Czarzasty – stwierdził.


Zobacz także ->  10 lat po „aferze Rywina”

 

Ten fragment zacytował na swoim koncie na Twitterze europoseł Koalicji Europejskiej, który wszedł do PE dzięki współpracy z PO, Leszek Miller. Sam był bowiem zamieszany w sprawę. To za jego rządów pracowano nad nową ustawą o radiofonii i telewizji, której dotyczył spór o zacementowanie rynku medialnego w kraju.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej