RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PiS z większością w przyszłym Sejmie. Nowy sondaż i dramat opozycji

Sondaż. PiS wciąż na czele (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Sondaż. PiS wciąż na czele (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Pod przywództwem Donalda Tuska opozycja miała być wyjątkowo zjednoczona, a zdaje się być najbardziej podzielona od lat. Znajduje to odzwierciedlenie w sondażach. Z najnowszego badania wynika, że 32 proc. pytanych (41 proc. wśród zdecydowanych) popiera rząd Zjednoczonej Prawicy. „Wygrana jak najbardziej możliwa! To oznacza 232 mandaty” – ocenia szef Rządowego Centrum Analiz.

Tusk milczy, a kolejni politycy PO mówią o rozbiorze Ukrainy [WIDEO]

Rosyjska propaganda od miesięcy twierdzi, że Polska chciała zająć zachodnią Ukrainę. Radosław Sikorski wywołał burzę, bo wpisał się w tę narrację....

zobacz więcej

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w styczniu, PiS uzyskałoby 32 proc., KO 22 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Konfederacja WiN po 7 proc. – wynika z sondażu CBOS. 


Zobacz także: Nowy sondaż. PiS na czele. Kto traci najwięcej?

 

Pozostałe ugrupowania znalazłyby się poniżej progu wyborczego.


Co 20. z deklarujących swój pewny udział w głosowaniu oddałby głos na Lewicę (5 proc., wzrost o 1 pkt proc.). W styczniu chęć głosowania na PSL-Koalicję Polską w porównaniu z grudniem minimalnie się pogorszył (3 proc., spadek o 1 pkt proc.). W tym miesiącu swoich zwolenników znalazły jeszcze Kukiz’15 oraz Porozumienie (po 1 proc. głosów).


Wyniki podsumował na Twitterze Norbert Maliszewski, sekretarz stanu w KPRM i szef Rządowego Centrum Analiz.


Zobacz także: Manipulacja sondażem. Ile Polek chce mieć dzieci? Liberalne media o aborcji jak Radio Erewań


Jak podkreślił, przy 22 proc. niezdecydowanych, wynik PiS oznacza poparcie na poziomie 41 proc. Jak dodał, Prawo i Sprawiedliwość wzrosty sympatii odnotowało nie tylko w badaniu CBOS, ale również w sondażach dla portali wp.pl oraz wpolityce.pl.


Jest węgiel, mrożone są ceny energii, poprawiają się nastroje społeczne (GUS, IPSOS). Wygrana jak najbardziej możliwa! 232 mandaty w symulacji!” – zaznaczył. Jak napisał, badanie zakłada proporcjonalny podział wyborców niezdecydowanych.


„Symulacja pokazuje możliwy scenariusz wygranej. Ta zaś zależy od naszej mobilizacji. Przeciw niej działa manipulacja, w której odbierane są nam szanse na wygraną na wiele miesięcy przed wyborami" – dodał.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej