RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Nie zrazili się do trenerów z Portugalii”. Media: Santos wygrał wyścig z Bento

Na zdjęciu archiwalnym z 29.06.2018 r: Trener reprezentacji Portugalii Fernando Santos podczas konferencji w Soczi (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Na zdjęciu archiwalnym z 29.06.2018 r: Trener reprezentacji Portugalii Fernando Santos podczas konferencji w Soczi (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Najnowsze

Popularne

Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej, pomimo przykrych doświadczeń z Paulo Sousą, nie zraziły się do trenerów z Portugalii – twierdzą w poniedziałek media tego kraju. Wskazują, że głównymi pretendentami do objęcia funkcji selekcjonera byli Paulo Bento i Fernando Santos. Rywalizację wygrał ten drugi.

Znamy nowego selekcjonera biało-czerwonych

Fernando Santos nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Prezes PZPN Cezary Kulesza opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z...

zobacz więcej

Publikacja zamieszczona w poniedziałkowy wieczór przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę na Twitterze jest szeroko komentowana przez portugalskie media. Na zdjęciu towarzyszy mu Fernando Santos, którego pojawienie się w Warszawie wywołało zaskoczenie w rodzimej Portugalii.

 

Komentatorzy z tego kraju twierdzą, że władze polskiego związku nie zraziły się niespodziewanym odejściem, po zaledwie 11 miesiącach, Paulo Sousy. Portugalczyk w grudniu 2021 r. niespodziewanie przed barażami do mundialu w Katarze zrezygnował z funkcji selekcjonera kadry Biało-Czerwonych, aby przyjąć pracę na stanowisku szkoleniowca brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. 


„To już pewne” 


Przypominają, że wprawdzie Czesław Michniewicz wywalczył z reprezentacją prawo gry w mistrzostwach świata i awansując z grupy osiągnął najlepszy od 1986 roku rezultat Polski na mundialu, ale osiągnięcia te nie zostały docenione przez kierownictwo PZPN. 


Według telewizji TVI władze polskiego związku na finiszu poszukiwań nowego trenera stawiały na któregoś z dwóch Portugalczyków: Paulo Bento i Fernando Santosa. 


„Władze PZPN prowadziły zaawansowane rozmowy z Bento, ale do podpisania umowy nie doszło” – poinformowała TVI zaznaczając, że pochodzący z Lizbony szkoleniowiec, który wcześniej prowadził reprezentacje Portugalii i Korei Południowej, nie osiągnął porozumienia z polską stroną. 


„To już pewne. Umowa została zawarta. Fernando Santos jest nowym selekcjonerem Polski” – napisał w poniedziałek wieczorem czołowy sportowy dziennik Portugalii „Record”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej