RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Powtórzenie ukraińskiego scenariusza”. Rosja grozi kolejnemu krajowi

Władze Rosji grożą Mołdawii działaniami zbrojnymi za jej prozachodni kurs (fot.  Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Władze Rosji grożą Mołdawii działaniami zbrojnymi za jej prozachodni kurs (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Władze Rosji grożą Mołdawii działaniami zbrojnymi za jej prozachodni kurs – napisał w poniedziałek kiszyniowski portal Deschide, wskazując na deklarację Andrieja Klimowa, zastępcy przewodniczącego komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Rady Federacji.

Pogłębia się izolacja Kremla. Łotwa odwołuje ambasadora z Moskwy

O decyzji poinformował w mediach społecznościowych Edgars Rinkēvičs, szef łotewskiej dyplomacji. – To wyraz solidarności z Estonią – dodał.

zobacz więcej

Rosyjski polityk, jak odnotował portal z Mołdawii, ostrzegł, że kraj ten powinien liczyć się z „powtórzeniem ukraińskiego scenariusza”. 


„Znowu reżim w Moskwie grozi Kiszyniowowi (...), tym razem głosem Klimowa” – napisał w poniedziałek Deschide. 


Portal odnotował też sugestię Klimowa, zgodnie z którą rzekomo prezydent Maia Sandu „podejmuje działania służące uczynieniu z Mołdawii prowincji Rumunii”. Tę ostatnią rosyjski polityk nazwał „najbardziej zacofanym państwem członkowskim NATO”. 


Według Deschide agresywna retoryka Klimowa to rezultat udzielonego w styczniu przez Sandu wywiadu dla „Politico”. Prezydent Mołdawii nie wykluczyła w nim przystąpienia Kiszyniowa „do szerszego sojuszu wojskowego”, powstrzymując się jednak od sprecyzowania, że chodzi o Sojusz Północnoatlantycki. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej