RAPORT

Pogarda

Żaryn ogłasza alert informacyjny. „Te słowa legitymizują kłamstwa Kremla”

Radosław Sikorski (fot.  PAP/Tytus Żmijewski)
Radosław Sikorski (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn podał, że wydał alert informacyjny w związku z wypowiedzią europosła Radosława Sikorskiego (PO) w Radiu ZET. Według sekretarza stanu KPRM słowa Sikorskiego legitymizują rosyjskie kłamstwa.

Mocny apel PiS do Tuska. Chodzi o Sikorskiego

Radosław Sikorski wpisał się w rosyjską propagandę słowami o podziale Ukrainy. Czy Platforma Obywatelska zareaguje na apel PiS?

zobacz więcej

Polityk w trakcie porannego wywiadu dla Radia ZET został zapytany, czy wierzy w to, że „rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy”. – Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być – odpowiedział Sikorski.

 

„Rosja od wielu miesięcy atakuje Polskę, kolportując m.in. kłamstwa o rzekomo agresywnych planach rozpętania wojny w Europie, ataku na Białoruś i Rosję oraz przygotowaniu okupacji Ukrainy. Wypowiedź Radosława Sikorskiego legitymizuje rosyjskie kłamstwa” – napisał Żaryn.

 


Do wpisu dołączona jest grafika „InfoAlert” z tekstem „Słowa Radosława Sikorskiego legitymizują rosyjskie kłamstwa”.


Zobacz także: Naboje w rosyjskiej propagandzie przeciwko PolsceRozbiór Ukrainy? Sikorski: Putin złożył taką propozycję Tuskowi w Sopocie

Radosław Sikorski wywołał kolejną aferę w Polsce, dostarczając Rosji nabojów w propagandowej wojnie z Polską. Kilka miesięcy temu o wyciek z Nord...

zobacz więcej

Wcześniej odpowiedz b. marszałka Sejmu, szefa MSZ i MON negatywnie ocenił na Twitterze szef rządu Mateusz Morawiecki.

 

„Wypowiedź Radosława Sikorskiego nie różni się niczym od rosyjskiej propagandy. Były minister spraw zagranicznych musi ważyć słowa. Oczekuję wycofania tych haniebnych stwierdzeń” – napisał premier. Wezwał też opozycję do odcięcia się „od deklaracji Sikorskiego”.

 

Czytaj także: Dokument o prokremlowskiej polityce Sikorskiego

 

Rzecznik PiS Rafał Bochenek negatywnie oceniając słowa polityka PO zapewnił w rozmowie z PAP, że „działania Polski pod kierunkiem Prawa i Sprawiedliwości od samego początku nakierowane były na pomoc Ukrainie i jej obywatelom, a przede wszystkim wsparcie wojskowe celem zachowania jej integralności terytorialnej”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej