RAPORT

Pogarda

Fernando Santos już w Warszawie. Kim jest nowy trener reprezentacji Polski?

Fernando Santos ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski (fot. Getty Images)
Fernando Santos ma zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Najpierw miał być Polak, potem Vladimir Petković, kilka dni temu wydawało się, że stery reprezentacji obejmie Paulo Bento... Ostatecznie nowym selekcjonerem Biało-Czerwonych zostanie inny Portugalczyk, Fernando Santos. 68-letni szkoleniowiec wylądował dziś w Warszawie, a jutro zostanie zaprezentowany podczas konferencji PZPN.

Kto nowym trenerem reprezentacji? PZPN poinformował, kiedy to ogłosi

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zostanie ogłoszony we wtorek – zapowiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza....

zobacz więcej

68-letni selekcjoner widziany był na Okęciu wczesnym poniedziałkowym popołudniem. Jutro, podczas specjalnej konferencji PZPN, ma zostać ogłoszony nowym selekcjonerem. Santos zastąpi na stanowisku Czesława Michniewicza, z którym nie przedłużono kontraktu po mundialu w Katarze.

Portugalczyk nie marnuje czasu: od razu po wylądowaniu udał się na spotkanie z prezesem PZPN, Cezarym Kuleszą, który był największym orędownikiem zatrudnienia zagranicznego szkoleniowca z doświadczeniem reprezentacyjnym.

Santos to uznana, światowa marka. Przez kilka ostatnich lat prowadził reprezentację Portugalii, którą w 2016 roku poprowadził do mistrzostwa Europy. Potem było już, niestety, tylko gorzej: zaledwie 1/8 finału na mundialu w Rosji, taki sam wynik podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy, a na koniec ćwierćfinał w Katarze, przegrany sensacyjnie z Marokańczykami.

Wielu kibiców w ojczyźnie zarzuca mu defensywny, asekurancki styl gry. Mając do dyspozycji takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes czy Bernardo Silva nie tylko nie chciał, ale i nie próbował grać efektownie, atrakcyjnie dla oka. Portugalia stawiała na żelazną dyscyplinę w obronie, często kosztem jakości widowiska.

Nie ma jednak wątpliwości, że to szkoleniowiec z autorytetem, ceniony w szatni, który ma posłuch nawet u największych gwiazd. Skoro poradził sobie z Cristiano Ronaldo, wyzwania w polskiej szatni na pewno mu niestraszne...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej