RAPORT

Pogarda

„Tusk znaczy bezrobocie”. Premier w zakładach produkujących elementy polskich Patriotów

Najnowsze

Popularne

Jeśli Platforma Obywatelska doszłaby do władzy, czas bezrobocia i biedy może wrócić, a zakłady jak Cegielski w Poznaniu popadną w ruinę i zarosną trawą – ocenił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu z wicepremierami odwiedził zakłady, gdzie produkowane są m.in. elementy programu Wisła. – Zawsze, gdy jest możliwość, zamawiamy sprzęt dla Wojska Polskiego w naszym przemyśle – podkreślał minister obrony Mariusz Błaszczak.

Premier: Pandemia i wojna nie są tak skuteczne w dobijaniu firm jak rządy Tuska

Nawet pandemia, wojna za granicą, putinflacja i kryzys energetyczny nie są razem w połowie tak skuteczne w dobijaniu polskich firm jak rządy...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński złożyli wizytę w Fabryce Pojazdów Szynowych H. Cegielski w Poznaniu.

  

Szef rządu skrytykował poprzednie rządy za politykę wobec pracowników i zakładów pracy. Ocenił, że „Donald Tusk sam sobie zafundował czterodniowy, czasami trzyipółdniowy tydzień pracy, a Polakom kazał tyrać do 67. roku życia”. 

 

Recepta PO to było „złomowanie” przedsiębiorstwa 

 

– Pamiętamy to wszyscy i dlatego warto, aby nie pozwolić się stroić w piórka, w fałsz, który dzisiaj przebija z różnych wypowiedzi najwyższych rangą przedstawicieli Platformy Obywatelskiej – podkreślił premier. 

  

– Warto przypomnieć sobie jak było, pojechać do tych zakładów, zapytać ludzi, którzy pracowali czasem po 4, po 5 zł za godzinę, tych, byli wtedy bezrobotni, bo ten czas biedy, bezrobocia, które charakteryzowało rządy Donalda Tuska, może wrócić – mówił premier.

  

Jak podkreślał, „dzisiaj mamy w ręku politykę gospodarczą, którą staramy się w najlepszy możliwy sposób wykorzystywać dla dobra polskiego przemysłu, żeby takie perły jak Cegielski w Poznaniu odzyskiwały swój blask”. Zakłady Cegielskiego – kontynuował – to również pracownicy, którzy w 2015 r. nie otrzymywali pensji.

– Ta firma topniała przed 2015 r. Recepta poprzedników polegała na „zezłomowaniu” przedsiębiorstwa, a ludzie tracili pracę – mówił Morawiecki.

Tusk zapowiedział, co zrobi po wygranych wyborach: Będzie jak w RPA po upadku apartheidu

Donald Tusk nie przestaje zaskakiwać. Podczas spotkania z mieszkańcami Lublina zapowiedział „elementarne pojednanie” z przeciwnikami politycznymi....

zobacz więcej

– Albo te perły będą coraz lepiej błyszczały na firmamencie polskiego przemysłu, albo popadną w ruinę, zarosną trawą, bo taka rzeczywistość grozi, jeśli Platforma Obywatelska wróciłaby do władzy – dodał.


– Tusk – premier bezrobocia, Tusk znaczy bezrobocie – stwierdził premier. 

 

Elementy do polskich Patriotów z Poznania 

 

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślał, że za rządów Zjednoczonej Prawicy produkcja elementów wojskowych wróciła do kraju. W trakcie wizyty w Fabryce Pojazdów Szynowych Cegielski w Poznaniu zwrócił uwagę, że także z tych zakładów wyjeżdżają elementy używane w polskiej obronności.


– Włączamy polski przemył do łańcucha dostaw, produkcji. Tak dzieje się w przypadku Cegielskiego. Chociażby elementy do programu Wisła, a więc do polskich Patriotów, również mosty dla Wojska Polskiego są produkowane tutaj – zaznaczył Błaszczak.

teraz odtwarzane
Szef MON w zakładach Cegielskiego: Wzmacniamy polski przemysł zbrojeniowy

Zobacz także: Niemieckie Patrioty ruszają do Polski. Gdzie zostaną rozmieszczone?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej