RAPORT

Pogarda

Zełenski: Musimy zwyciężyć, aby ocalić nasze państwo

Zdaniem Zełenskiego zwycięstwo będzie możliwe do osiągnięcia w 2023 r. (fot. Getty Images)
Zdaniem Zełenskiego zwycięstwo będzie możliwe do osiągnięcia w 2023 r. (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w niedzielę wieczorem, że Ukraina nie ma innej możliwości ocalenia swojego państwa niż zwycięstwo w wojnie z Rosją. Zdaniem prezydenta zwycięstwo jest możliwe w 2023 r., jeśli Ukraińcy pozostaną zjednoczeni. Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział m. in. dostawy czołgów Challenger dla Ukrainy.

Czy Francja wyśle czołgi na Ukrainę? Macron wyjaśnia

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w niedzielę podczas spotkania z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w Paryżu, że nie wyklucza wysłania...

zobacz więcej

Musimy zwyciężyć. Po prostu nie mamy innej szansy ocalenia państwa. Nie mamy innej możliwości pozostania obywatelami Ukrainy powiedział Zełenski podczas spotkania ze studentami i wykładowcami uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, w którym wziął udział także były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.


Zełenski podkreślił, że bez zwycięstwa nie będzie silnego społeczeństwa i zacznie się szukanie winnych za niezachowanie silnego państwa. A jeśli się szuka winnych, to zawsze się ich znajdzie. A gdy się ich znajdzie... nie będzie siły. Będzie dużo różnych, małych państewek –  powiedział prezydent.


Zełenski dodał, że to właśnie jest celem Rosji: słabe państwo z nią graniczące, które nie wpływu na nic. Naszym celem jest zachowanie siły narodu, którą mamy dzisiaj, zwycięstwo niezależnie jakim kosztem – podkreślił.

Zdaniem Zełenskiego zwycięstwo będzie możliwe do osiągnięcia w 2023 r. pod warunkiem zachowania zjednoczonej i silnej Ukrainy oraz pomocy partnerów zagranicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej