RAPORT

Pogarda

Nowe informacje o Katargate i polski wątek. „To nie my, to nasi koledzy socjaliści” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Parlament Europejski pochłonięty korupcyjnym skandalem. Europoseł PSL Adam Jarubas w programie „Gość Wiadomości” wskazywał, że sytuacja dotyczy grupy socjalistów, która najczęściej inicjowała „rezolucje związane z Polską”. Dyskutował z tym deputowany z PiS Patryk Jaki. – Pan poseł próbuje teraz zamydlić opinię publiczną, że „to nie my, tylko nasi koledzy socjaliści”, zapominając, że wszystko co robili, robili razem z socjalistami; wszystkie rezolucje przeciwko Polsce – zaznaczył Jaki.

Prezydent Duda o korupcji w PE: Praworządność niewiele ma z tym wspólnego

Przedstawiciele instytucji unijnych powinni sobie wreszcie przestać wycierać usta frazesami o praworządności – powiedział we wtorek prezydent...

zobacz więcej

W niedzielę hiszpańskie media opublikowały nagranie, które może rzucać nowe światło na aferę korupcyjną w Parlamencie Europejskim. Widać na nim negatywnych bohaterów Katargate – Evę Kaili i Marca Tarabellę – którzy w trakcie posiedzenia komisji LIBE dot. liberalizacji wiz dla obywateli Kataru rozmawiali z hiszpańskim deputowanym Juan Aguilarem i „wydawali mu instrukcje”.  

 

Aguilar działał przeciwko Polsce 

 

Co ważne, ten sam hiszpański europoseł słynął z ataków na Polskę. Podczas spotkania z polską opozycją w Brukseli Aguilar pytał, „czego jeszcze można oczekiwać od Parlamentu Europejskiego”, by wygrać z PiS. 

 

Czytaj więcej: Odbierał instrukcje przed głosowaniem ws. Kataru. Został nagrany jak działał przeciwko Polsce [WIDEO] 

 

Adam Jarubas: Problem dotyczy socjalistów 

 

– Znamy jeszcze mało szczegółów, ale to co ważne, to że PE bardzo szybko podjął decyzję o zawieszeniu osób podejrzanych. Chodzi o to, by jak najszybciej wyciągnąć konsekwencje – mówił w niedzielę na antenie TVP Info deputowany z PSL Adam Jarubas.  

 

Ocenił, że problem z korupcją w Parlamencie Europejskim dotyczy jednej grupy: socjalistów. – Szybko podjęto wobec osób, które dopuściły się korupcji zdecydowane działania, a sam Parlament ma działać w sposób bardziej transparentny – dodał polityk. 

Patryk Jaki o problemach z praworządnością 

 

Zdaniem Patryka Jakiego z PiS, to tylko „piękne opowieści” o „procedurach i wyjaśnianiu”, ale już dziś mamy wiedzę o rzeczach, które – jego zdaniem – ciężko kwestionować. Jako przykład podał państwo, z którego wywodzi się Juan Fernando Lopez Aguilar.  

 

– W Hiszpanii rządzą socjaliści, wybierają sędziów tak jak Polacy, a to na nas nakładają sankcje, z Polski tworzą państwo niepraworządne – przypomniał były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy.  

Pilna debata w sprawie korupcji w PE. Nie wszyscy europosłowie z Polski ją poparli

Ewa Kopacz i Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Hetman z PSL i deputowany Tomáš Zdechovský z Czech (KDU-CSL/EPL) – to nazwiska...

zobacz więcej

Jarubas powtórzył, że sytuacja dotyczy grupy socjalistów, która najczęściej inicjowała różnego rodzaju rezolucje dotyczące Polski. – W związku z tym w naturalny sposób najwięcej posłów z tej grupy znajdziemy podpisanych pod rozmaitymi rezolucjami – powiedział europoseł PSL. Jego zdaniem „nie można sytuacji korupcji pewnej małej grupy osób wykorzystywać do ataku na całą UE, co niestety robią niektórzy politycy PiS”. 

 

Kto odpowiada za rezolucje przeciwko Polsce? 

 

Europoseł PSL wzywał polityków partii rządzącej, by „z taką samą stanowczością” jak w kwestii korupcji w Parlamencie Europejskim, zajęli się „przestępcami, niewyjaśnionymi sytuacjami w Polsce”.   

 

– Pan poseł próbuje teraz zamydlić opinię publiczną, że to „nie my, tylko nasi koledzy socjaliści”, zapominając, że wszystko co robili, robili razem z socjalistami, wszystkie rezolucje przeciwko Polsce – protestował Patryk Jaki.   

 

Zobacz także: Katargate a rezolucje przeciwko Polsce. Tarczyński pokazał dowody, wskazuje na Trzaskowskiego i Aguilara 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej