RAPORT

Pogarda

Kto nowym trenerem reprezentacji? PZPN poinformował, kiedy to ogłosi

Nowy trener reprezentacji Polski zadebiutuje 24 marca (fot. Visionhaus/Getty Images)
Nowy trener reprezentacji Polski zadebiutuje 24 marca (fot. Visionhaus/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zostanie ogłoszony we wtorek – zapowiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. Najpoważniejszym kandydatem na następcę Czesława Michniewicza wydaje się Portugalczyk Paulo Bento.

Media: Bento otrzymał umowę na prowadzenie reprezentacji Polski. Czy ją podpisał?

Były trener Portugalii oraz Korei Południowej Paulo Bento otrzymał od PZPN umowę w sprawie prowadzenia reprezentacji Polski – twierdzą w czwartek...

zobacz więcej

„Chciałbym poinformować, że konferencja prasowa, na której zostanie ogłoszony i zaprezentowany nowy selekcjoner reprezentacji Polski, odbędzie się we wtorek. Wybór nie był łatwy, ale wierzę, że z nowym trenerem przeżyjemy wiele pięknych chwil!” – napisał Kulesza. Nie poinformowano na razie o godzinie rozpoczęcia konferencji. 

  

Nowy szkoleniowiec zastąpi Czesława Michniewicza, z którym nie przedłużono umowy po mistrzostwach świata w Katarze. Biało-czerwoni dotarli w nich do 1/8 finału. 

  

Najpoważniejszym kandydatem na następcę Michniewicza wydaje się Portugalczyk Paulo Bento. Jako trener klubowy prowadził Sporting Lizbona, brazylijskie Cruzeiro, Olympiakos Pireus, a także chiński Chongqing Lifan. W latach 2010-14 był selekcjonerem Portugalii, zaś od 2018 do grudnia 2022 roku kierował reprezentacją Korei Południowej, z którą dotarł do 1/8 finału mundialu w Katarze. 

  

Wcześniej w mediach pojawiały się także nazwiska pochodzącego z Bośni i Hercegowiny Vladimira Petkovica (selekcjonera Szwajcarii w latach 2014-21), Chorwata Nenada Bjelicy (byłego trenera m.in. Lecha Poznań), a także byłego znakomitego angielskiego piłkarza Stevena Gerrarda, do października 2022 roku trenera Aston Villi. 

Nowy trener reprezentacji Polski zadebiutuje 24 marca. Biało-czerwoni rozpoczną wówczas eliminacje mistrzostw Europy z Czechami na wyjeździe. Trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy. 

  

Wiele wskazuje na to, że w sztabie zagranicznego selekcjonera będzie polski asystent. To jedno z kryteriów, na którym prezesowi Kuleszy bardzo zależało. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej