RAPORT

Pogarda

Prognoza pogody. Pochmurno z opadami powodującymi gołoledź

Marznącte opady możliwe na wschodzie i południowym wschodzie (fot. Shutterstock)
Marznącte opady możliwe na wschodzie i południowym wschodzie (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę do Polski napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Jak powiedziała PAP Agnieszka Prasek z IMGW-PIB, na wschodzie i południowym wschodzie możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź.

Wraca zima. Uwaga na trudne warunki na drogach [PROGNOZA]

W środę rano nad Małopolskę nasunie się płytki niż; z niżem przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych, który przyniesie nad wschodnią...

zobacz więcej

Jak przekazała PAP Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, za sprawą niżu znad Włoch w niedzielę do Polski napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.


– W niedzielę zachmurzenie będzie duże i całkowite, z przejaśnieniami i rozpogodzeniami w części wschodniej i południowo-wschodniej kraju. Tam też możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od zera do plus jednego stopnia Celsjusza. Najcieplej będzie na północnym zachodzie, gdzie możliwe są 4 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, z kierunku północno-wschodniego – powiedziała Agnieszka Prasek z IMGW-PIB.


Z nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie przeważnie duże. Przejaśnienia możliwe są na północy i północnym wschodzie i tam spodziewane są marznące opady deszczu i mżawki. Na południowym wschodzie i wschodzie prognozowane są mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Lokalnie spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.Temperatura minimalna od zera do minus 1 na południowym zachodzie i południu do minus 5 stopni na północnym wschodzie. Wiatr z kierunków północno-wschodnich, przeważnie słaby, tylko na Wybrzeżu będzie umiarkowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej