RAPORT

Pogarda

Kot pod kontrolą. Będzie tak jak z psami

Każdy kot w Holandii wkrótce będzie musiał być zarejestrowany (fot. Shutterstock)
Każdy kot w Holandii wkrótce będzie musiał być zarejestrowany (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Holandia wprowadzi obowiązek rejestracji kotów – poinformował parlamentarzystów minister rolnictwa Piet Adema. Zwierzętom mają być wszczepiane czipy, co ma ułatwić odnalezienie czworonogów, a także przyczynić się do zmniejszenia liczby bezpańskich zwierząt.

Odnalazł się Mireczek. Przez Odrę gad mógł przedostać się do Polski

Czeska policja poinformowała we wtorek, że krokodyl Mireczek, którego od poniedziałku poszukiwały służby porządkowe, odnalazł się piwnicy domu...

zobacz więcej

W Holandii żyje około 2,9 mln kotów domowych, z czego każdego roku ginie ich 60 tys. – wynika z informacji ministerstwa rolnictwa, przekazanej członkom izby niższej parlamentu. 

  

Kot z ID

 

– Decyzja o wprowadzeniu obowiązku rejestracji i zaczipowania kotów została już podjęta – powiedział Adema parlamentarzystom, dodając, że o terminie jej wprowadzenia w życie zostaną oni niezwłocznie poinformowani. 

 

Czipowanie kotów to prosta procedura, którą wykonuje weterynarz. Czip jest wstrzykiwany pod skórę kota i zawiera unikalny numer, który można odczytać za pomocą skanera. 

  

Obecnie obowiązek rejestracji i wszczepiania czipów dotyczy psów. Jak informuje portal NU 93 proc. zaginionych psów wraca do swoich właścicieli właśnie dzięki wszczepionemu czipowi

 

Zobacz także: Pies, który jeździł tramwajem 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej