RAPORT

Pogarda

Astronauta wziął ślub. W dniu swoich 93. urodzin

Wybranka serca Buzza Aldrina jest od niego młodsza o 30 lat (fot. TT/Buzz Aldrin)
Wybranka serca Buzza Aldrina jest od niego młodsza o 30 lat (fot. TT/Buzz Aldrin)

Najnowsze

Popularne

To już czwarty ślub drugiego człowieka na Księżycu. Były astronauta Buzz Aldrin ożenił się w dniu 93. urodzin z młodszą o 30 lat partnerką Ancą Faur.

Potężna aktywność Słońca i burza magnetyczna na Ziemi. Część z nas mocno to odczuje

Ziemię pokryje burza magnetyczna. Jutro i w piątek gwałtownie wzrośnie aktywność Słońca. Według prognoz zjawisko nie będzie należało do...

zobacz więcej

„W moje 93. urodziny i dzień, w którym zostanę uhonorowany przez Living Legends of Aviation, mam przyjemność ogłosić, że moja wieloletnia miłość dr Anca Faur i ja wzięliśmy ślub. Zostaliśmy połączeni małżeństwem podczas małej prywatnej ceremonii w Los Angeles i jesteśmy tak samo podekscytowani jak para nastolatków” – napisał na Twitterze Buzz Aldrin.


Wybranka serca byłego astronauty jest wiceprezesem wykonawczym jego firmy Buzz Aldrin Ventures LLC. Jest też doktorem inżynierii chemicznej na Uniwersytecie w Pittsburghu. W związku są od lat. Pierwszy ślub Aldrin wziął w 1954 roku i para rozstała się po 20 latach. W 1975 roku wziął ślub z Beverly Van Zile, ale małżeństwo rozpadło się pod trzech latach. Natomiast w latach 1988–2012 jego żoną była Lois Driggs Cannon.


Buzz Aldrin w 1969 roku wraz z Neilem Armstrongiem wziął udział w misji Apollo 11, która 20 lipca zakończyła się lądowaniem na Księżycu. Jako drugi postawił stopę na Srebrnym Globie.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej