RAPORT

Pogarda

Wypadek na planie filmowym. Gerard Butler poparzył twarz kwasem

Gerard Butler w thrillerze „Plane” wciela się w rolę pilota (fot. Manny Hernandez/Getty Images)
Gerard Butler w thrillerze „Plane” wciela się w rolę pilota (fot. Manny Hernandez/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W thrillerze „Plane”, który 13 stycznia wszedł do amerykańskich kin, Gerard Butler gra pilota samolotu pasażerskiego. Aktor przyznał, że choć w scenariuszu nie brakowało niebezpiecznych scen, dla niego najgroźniejsza okazała się ta, która pozornie była zupełnie bezpieczna. W efekcie gwiazdor poparzył sobie twarz kwasem fosforowym.

Będzie kontynuacja „Pasji” Mela Gibsona. Znamy tytuł

W ciągu najbliższych miesięcy Mel Gibson ma rozpocząć zdjęcia do kontynuacji filmu „Pasja” – dowiedział się nieoficjalnie serwis „World of Reel”....

zobacz więcej

O wypadku, który wydarzył się podczas kręcenia filmu „Plane”, Gerard Butler opowiedział w programie telewizyjnym „Late Night with Seth Meyers”. Chociaż thriller ten wypełniony jest scenami kina akcji, to – jak przyznał aktor – do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas filmowania zupełnie banalnej czynności.


– Udawałem, że próbuję naprawić hamulec. Włożyłem ręce między dwie opony. Za każdym razem, gdy je wyciągałem, pokryte były krwią i nieznanym mi zielonym płynem – wspominał aktor.


Zdjęcia realizowano w Puerto Rico. Panował upał, a Butler co rusz wycierał ręką pot z twarzy. – Nagle mam to gardle, ustach, nosie, oczach. Moja twarz płonęła. Okazuje się, że był to kwas fosforowy. Czułem pieczenie jeszcze przez wiele godzin – relacjonował.

Aktor nie wspominał nic na temat leczenia, jakie prawdopodobnie przechodził po tym wypadku, można więc wnioskować, że nie odniósł poważnych obrażeń. Poradniki instruują, by w razie kontaktu z kwasem fosforowym (wykorzystywany jest m.in. jako odrdzewiacz) przepłukać twarz i oczy dużą ilością wody.


W obrazie „Plane” Butler wcielił się w postać pilota samolotu pasażerskiego, który w czasie gwałtownej burzy stara się zapanować nad maszyną i bezpiecznie wylądować. Choć udaje się ten cel osiągnąć, bardzo szybko jasnym się staje, że to dopiero początek problemów. Miejsce awaryjnego lądowania znajduje się bowiem w strefie wojny na filipińskiej prowincji, a pasażerów natychmiast bierze na celownik lokalna grupa bojówkarzy. Pilot próbuje uratować pasażerów przed złoczyńcami i szuka sposobu na wydostanie się z wyspy.


Pięć lat temu mówiono o innym wypadku Butlera. Jadąc motocyklem przez Los Angeles, został wypchnięty z drogi przez samochód. Trafił do szpitala. Aktor nie miał żadnych złamań, tylko sporo zadrapań i siniaków. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej