RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Paulo Bento ma zostać nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski

Paulo Bento (fot. Richard Sellers/Getty Images)
Paulo Bento (fot. Richard Sellers/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Z informacji TVP Sport wynika, że to Paulo Bento ma zostać nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza nie potwierdził tych informacji.

Premier Morawiecki przecina spekulacje: Nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy

Nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy; nagradzanie za wyniki na najbardziej prestiżowych turniejach jest ważnym elementem całości...

zobacz więcej

– Mogę oficjalnie potwierdzić, że będzie to selekcjoner z zagranicy. Mamy wstępne porozumienie. Trener otrzymał od nas ofertę kontraktu i teraz czekamy na kontakt z jego strony oraz akceptację przesłanej umowy – przyznał prezes PZPN w rozmowie z TVP Sport Cezary Kulesza oczywiście nie zdradził nazwiska przyszłego trenera Biało-Czerwonych. W grze o posadę na finiszu pozostało dwóch kandydatów: Paulo Bento i Vladimir Petković. Z informacji TVP Sport wynika, że selekcjonerem reprezentacji Polski ma zostać pierwszy z nich.


O porozumieniu 53-latka z PZPN TVP Sport otrzymał informację od dawnego współpracownika Bento. Osoba niegdyś blisko związana z trenerem została poinformowana, że jest on zdecydowany pracować dla Polski, a rozmowy są na finiszu. W sztabie nowego szkoleniowca znajdzie się polski trener. Na tym mocno zależało szefowi PZPN.


Więcej na TVP SPORT: Portugalczyk Paulo Bento ma zostać selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski!

Dziennikarze sportowego serwisu TVP również od portugalskich dziennikarzy usłyszeli, że Bento jest mocno nastawiony na pracę z drużyną narodową. – Wiem, że Bento jest i od jakiegoś czasu był otwarty na rozmowy z przedstawicielami federacji – mówił TVP Sport jeden z przedstawicieli portugalskich mediów. Znany dziennikarz Tomas de Cunha przyznał im, że Bento nadal mocno chce pracować z reprezentacją i propozycja z Polski była dla niego bardzo interesująca.


PZPN nie potwierdza


Z kolei w rozmowie z Interią Cezary Kulesza stwierdził, że „nie potwierdza informacji TVP Sport. – Ich efekt (informacji -red.) jest tylko taki, że teraz wszyscy do mnie dzwonią – powiedział w czwartek prezes PZPN.


– Ustną deklarację przyjęcia naszej oferty od selekcjonera już dostałem. Natomiast kontrakt nie jest jeszcze podpisany. Negocjacje z tym trenerem trwały od kilku tygodni. Proszę się uzbroić w cierpliwość. Dokładnej daty (prezentacji nowego selekcjonera - PAP) jeszcze nie znam. Musimy ustalić np. skład sztabu trenerskiego reprezentacji – dodał w tej rozmowie z Interią.


Wymowa nazwiska


Jeśli klamka zapadnie i faktycznie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski zostanie Paulo Bento, to warto będzie poprawnie wymawiać jego imię i nazwisko. Zadanie ułatwia Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info, który zmieścił krótkie nagranie z poprawną wymową.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej