RAPORT

Pogarda

Śmierć Adamowicza relikwią PO?

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku po ataku Stefana W. (fot.  Sean Gallup/Getty Images)
Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku po ataku Stefana W. (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ogłuszają własne sumienia. Nikt inny niż politycy PO i Nowoczesnej nie odsądzał od czci i wiary Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska i kandydata na prezydenta Gdańska.

Zabójstwo Pawła Adamowicza, kiedy mowy końcowe? Podano termin

Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył termin mów końcowych w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Obrońca i prokurator będą mogli wypowiedzieć się w...

zobacz więcej

Nazwiska do wyboru. Katarzyna Lubnauer, Ewa Lieder, Grzegorz Schetyna, Jarosław Wałęsa, Piotr Borawski oraz Sławomir Neumann.


Nikt inny niż „Newsweek", „Gazeta Wyborcza", „Polityka", TVN24 nie relacjonował dość starannie jego kłopotów z... niestarannością przy wypełnianiu oświadczeń majątkowych. Wielu oświadczeń, a nie jednego przez omyłkę.


Nikt inny niż Sławomir Neumann, ówcześnie lider PO w pomorskim zagłębiu PO, nie ogłaszał członkom partii, że dowody na Adamowicza są mocne, a jego kolejne kandydowanie może formacji zaszkodzić.


Nikt jakby nie dowierzał w „pozytywną prognozę kryminologiczną", którą udekorowała Pawła Adamowicza sędzia Jachiewicz z wydziału karnego Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, wydając osąd w jego sprawie.

Wszystkie media zajmowały się majątkiem Adamowicza, a atakowali go koledzy z PO

Co roku, w rocznicę morderstwa Pawła Adamowicza, dziennikarze TVP znajdują się pod ostrzałem jego kolegów z partii. Według nich zabójca miał...

zobacz więcej

Nikt – poza Adamowiczem, który przerósł w Gdańsku własną partię, zmarginalizował jej pozycję i skupił pod swoim szyldem w stowarzyszeniu wyborczym tych nielicznych, którzy w „pozytywną prognozę" uwierzyli.


Adamowicz przezwyciężył okazywaną mu publicznie niechęć własnego środowiska politycznego, lepiej lub gorzej zmagał się z krytyką mediów, których powinnością było relacjonowanie jego błędów. Dostrzegł, że czas lukrowanych programów TVP 3 Gdańsk, w których emablowano urzędujących prezydentów minął bezpowrotnie.


Nie zabiła go ani tępa nienawiść, ani żadna nienawiść polityczna. Zabił go szaleniec Stefan W.


Jesteście, państwo z Koalicji Obywatelskiej, dostatecznie inteligentni, żeby to wiedzieć. I dostatecznie cyniczni, by zabójstwo Pawła Adamowicza wpisywać do swojej partytury partyjnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej