RAPORT

Pogarda

Straż Graniczna szuka funkcjonariuszy. Dobre zarobki

Służba w SG to również szansa na udział w misjach zagranicznych (fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej)
Służba w SG to również szansa na udział w misjach zagranicznych (fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej)

Najnowsze

Popularne

Trwa nabór kandydatów do służby w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej, w tym roku oddział zamierza przyjąć 160 funkcjonariuszy – przekazała rzeczniczka Nadwiślańskiego OSG kpt. SG Dagmara Bielec. Formacja czeka na osoby pełnoletnie, niekarane, mające polskie obywatelstwo i co najmniej średnie wykształcenie.

Pościg w Michałowie. SG zatrzymała Białorusina

24 cudzoziemców próbowało w czwartek przedostać się z Białorusi do Polski – poinformowała Straż Graniczna. W okolicach miejscowości Michałowo za...

zobacz więcej

Dokumenty aplikacyjne można składać w siedzibie Nadwiślańskiego OSG w Warszawie oraz w placówkach Straży Granicznej w Łodzi, w Bydgoszczy, w Radomiu oraz w Nowym Dworze Mazowieckim.


Rzecznik Bielec dodała, że formacja oferuje stabilne zatrudnienie i możliwość doskonalenia zawodowego.


– Gwarantujemy również szerokie perspektywy rozwoju, a także szansę wyboru specjalizacji w wielu dziedzinach, m.in. jako ekspert do spraw fałszerstw dokumentów, specjalista do spraw migracji, kontroler ruchu granicznego, pirotechnik bądź funkcjonariusz w zespole interwencji specjalnych, technik kryminalistyczny czy też przewodnik psa służbowego – wyliczyła.


Dodała, że w strukturach oddziału znajdą również miejsce osoby z zacięciem informatycznym, logistycy oraz absolwenci lub studenci prawa.


– Służba w naszych szeregach to również szansa na udział w misjach zagranicznych – w Macedonii, Grecji czy Włoszech, gdzie nasi funkcjonariusze regularnie wspierają tamtejsze służby graniczne w ramach wspólnych operacji – powiedziała.


Zobacz także: Morskie przygody i ochrona ojczyzny? Teraz to możliwe

Poszukiwania migrantów na bagnach. Szokujące zachowanie aktywistów

Straż Graniczna poinformowała o skandalicznym zachowaniu „wspieranych przez jedną ze stacji telewizyjnych aktywistów”, którzy nie chcieli podać...

zobacz więcej

Oprócz tego Straż Graniczna oferuje prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody jubileuszowe i motywacyjne, a od marca tego roku dodatek graniczny, a jeżeli służba jest pełniona w jednostkach na terenie Warszawy, także dodatek stołeczny.


Nie tylko pensja


– Przyszli funkcjonariusze mogą również liczyć na dodatki – na remont mieszkania lub pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto tzw. „mundurówka” i 13. pensja, a także dofinansowanie do wypoczynku – przekazała Bielec.


Dodała, że funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia z pozytywnym wynikiem z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko kontrolera i trafiając do jednej z placówek Straży Granicznej na terenie Warszawy, otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 5940 złotych netto, o ile nie ukończył 26. roku życia, a osoby po ukończeniu 26. roku życia (objęci podatkiem dochodowym) dostaną na rękę 5488 zł.


– W postępowaniu kwalifikacyjnym komisja rekrutacyjna najpierw sprawdza dokumenty kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Potem kierowany jest on na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, a następnie rozwiązuje testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, po czym przechodzi egzamin ze sprawności fizycznej – wskazała rzeczniczka. Dodała, że po pozytywnym przejściu rozmowy kandydaci poddawani są komisji lekarskiej, która ustala ich zdolność do służby.Szczegółowe informacje na temat naboru dostępne są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w SG” lub pod numerem telefonu 22 513 22 22.


Zobacz także: Operacja „Silne wsparcie”. Podkarpaccy terytorialsi ćwiczyli z funkcjonariuszami SG

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej