RAPORT

Pogarda

Operacja „Silne wsparcie”. Podkarpaccy terytorialsi ćwiczyli z funkcjonariuszami SG

Ćwiczenia terytorialsów (fot. ppor. Magdalena Mac /Rzecznik Prasowy 3PBOT)
Ćwiczenia terytorialsów (fot. ppor. Magdalena Mac /Rzecznik Prasowy 3PBOT)

Najnowsze

Popularne

12 i 13 stycznia żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział we wspólnych szkoleniach. Stanowiły one kolejny etap przygotowań żołnierzy 35 Batalionu Lekkiej Piechoty do służby w ramach operacji „Silne wsparcie”, której celem jest wzmocnienie społeczności lokalnych z rejonu przygranicznego wobec zagrożeń o charakterze hybrydowym – poinformowała rzecznik prasowa 3 PBOT ppor. Magdalena Mac.

Hiszpański portal o terytorialsach: Jak gepardy na sawannie

„Obrona wolności zaczyna się w Polsce” – napisał hiszpański portal „El Español” w opublikowanym w sobotę reportażu na temat polskich Wojsk Obrony...

zobacz więcej

Jak przekazano w komunikacie prasowym, „żołnierze 3 PBOT, stanowiący dodatkowe siły kierowane na granicę uczestniczyli w ramach dwudniowych ćwiczeń w części teoretycznej i praktycznej”.

 

W ramach pierwszej części zajęć Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu przedstawił przepisy prawne regulujące służbę na granicy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę m.in. na charakter zagadnień z zakresu uwarunkowań kulturowych oraz oddziaływania psychologicznego. W wymiarze praktycznym uczestnicy szkolenia skupili się głównie na symulacji zdarzeń.

 

Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności żołnierzy 3 PBOT. Ćwiczenia miały ich przygotować do ochrony pogranicza oraz zabezpieczenia terenu przygranicznego.

 

Czytaj także: Terytorialsi będą ćwiczyć przy granicy z Białorusią

 

Doskonalenie procedur współdziałania pomiędzy naszymi formacjami był jednym z głównych zadań podczas ćwiczenia. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wykonują planowe zadania związane z ochroną granicy. Ostatnim etapem jest przekazanie zdobytej wiedzy i umiejętności pozostałym sanockim terytorialsom podczas obowiązkowych szkoleń rotacyjnych – powiedział jeden z żołnierzy z 35 Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku, cytowany w komunikacie 3 PBOT.

 


W myśl motta formacji „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, żołnierze WOT działają na rzecz lokalnych społeczności i bezpieczeństwa wschodniej granicy oraz całego państwa. Od ponad roku żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wspierają Straż Graniczną w działaniach na granicy z Białorusią – przypomniała ppor. Magdalena Mac.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej