RAPORT

Pogarda

Brad Pitt po cichu sprzedaje posiadłość. Chce za nią 40 mln dol.

Brad Pitt chce sprzedać imponującą rezydencję w Los Feliz (fot. no byline@backgrid.com / BACKGRID / Backgrid USA / Forum; Marc Piasecki/WireImage)
Brad Pitt chce sprzedać imponującą rezydencję w Los Feliz (fot. no byline@backgrid.com / BACKGRID / Backgrid USA / Forum; Marc Piasecki/WireImage)

Słynny hollywoodzki gwiazdor najwyraźniej postanowił pozbyć się kalifornijskiej rezydencji, w której mieszkał niegdyś z byłą żoną i szóstką ich dzieci. Jak donoszą zagraniczne media, Pitt „po cichu” wystawił na sprzedaż tę willę, gdyż szuka obecnie „czegoś mniejszego”. Aktor zamierza na tej transakcji sporo zarobić. Za rezydencję, którą przed laty kupił za 1,7 mln dol., chce dostać ponad dwadzieścia razy tyle, bo aż 40 mln.

Brad Pitt kupił willę w miasteczku, którego burmistrzem był Clint Eastwood

W latach 80. o miasteczku Carmel-by-the-Sea, leżącym na południe od San Francisco, było głośno, bo jego burmistrzem został Clint Eastwood. Teraz...

zobacz więcej

Wiadomość o tym, że Brad Pitt chce sprzedać swoją imponującą rezydencję w Los Feliz, prestiżowej dzielnicy Los Angeles, napisał magazyn „People”. Informator tej gazety twierdzi, iż gwiazdor „po cichu” wystawił na sprzedaż ten dom, w którym mieszkał niegdyś z Angeliną Jolie i ich sześciorgiem dzieci, gdyż „szuka dla siebie czegoś mniejszego”. Pitt kupił willę od aktorki Cassandry Peterson w 1994 roku za 1,7 mln dol. Od tamtej pory sporo zainwestował w jej przebudowę i modernizację. Jak podaje „Architectural Digest”, na terenie obiektu znajdują się m.in. basen, kryty kort tenisowy, skatepark i wiele innych udogodnień. Wartość nieruchomości Pitt wycenił na aż 40 mln dol. 


Dobra passa 


Pitt ma znacznie więcej nieruchomości, o niektóre z nich toczy spory sądowe z byłą żoną. Bodaj najgłośniejszych echem w mediach odbiła się walka byłych ukochanych o Chateau Miraval, ogromną posiadłość ze słynną winnicą w miejscowości Correns na południu Francji. Jolie i Pitt kupili ją w 2011 roku za około 60 mln dol. Trzy lata później na terenie posesji zorganizowali swój ślub. Jesienią ubiegłego roku aktor przywrócił do życia znajdujące się tam legendarne studio nagrań Miraval Studios, w którym zespół Pink Floyd nagrywał część albumu „The Wall”. Nieco wcześniej Pitt pozwał byłą żonę o celowe zniszczenie reputacji winnicy, dlatego że sprzedała swoje udziały konkurencyjnej firmie. Jolie zrewanżowała mu się kontrpozwem, w którym zapewniła, że zmieniła decyzję o odsprzedaniu mu swoich udziałów, gdy ten próbował wymusić na niej podpisanie umowy o zachowaniu poufności. 


Aktorzy walczą w sądzie także o ustalenie zasad współdzielenia opieki nad dziećmi. 


Brad Pitt obecnie układać sobie życie u boku nowej partnerki. Spotyka się z młodszą o trzy dekady dietetyczką i projektantką biżuterii Ines de Ramon. W grudniu aktor świętował w jej towarzystwie swoje 59. urodziny, potem spędził z nią też sylwestra. „Brad jest z Ines bardzo szczęśliwy. Świetnie się bawią, mają naprawdę dobrą passę” – ujawnił niedawno w rozmowie z prasą znajomy gwiazdora. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej