RAPORT

Pogarda

Rolnik wyhodował Messiego na polu

Lionel Messi jest widoczny z kosmosu (fot. AGUSTIN MARCARIAN / Reuters / Forum)
Lionel Messi jest widoczny z kosmosu (fot. AGUSTIN MARCARIAN / Reuters / Forum)

Powierzchnię 124 akry ma podobizna Lionela Messiego wyhodowana na polu kukurydzy przez argentyńskiego rolnika Maximiliana Spinazzego. Autor tłumaczy, że chciał w ten sposób oddać hołd piłkarzowi za jego występy podczas mistrzostw świata w Katarze.

Reprezentant Iranu wykupił z więzienia 20 osób

Rezerwowy bramkarz piłkarskiej reprezentacji Iranu Payam Niazmand przyczynił się do zwolnienia z irańskiego aresztu 20 osób. Wpłacił na poczet ich...

zobacz więcej

Niezwykły portret powstał na polu w Los Condores w prowincji Cordoba w centralnej części Kraju. Spinazze użył specjalnego algorytmu, który obliczył jak należy zasadzić nasiona kukurydzy. Po kilku tygodniach twarz Messiego jest już widoczna z kosmosu.


– Dla mnie Messi jest do pokonania. Po tym jak zdobył dla Argentyny mistrzostwo świata, jestem szczęśliwy, że mogę w ten sposób wyrazić uwielbienie – powiedział rolnik.


W stworzeniu portretu pomógł mu inżynier rolnictwa Carlos Faricelli. Opracował on sposób siania, dzięki któremu nasiona w różnych częściach pola trafiają do ziemi z różną gęstością. Pozwala to tworzyć precyzyjne wzory.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


– Dzięki narzędziom do geokodowania siewnik wie, ile nasion na metr kwadratowy musi umieścić w określonych miejscach, aby stworzyć kontrast dla różnych części twarzy Messiego – tłumaczył Faricelli, który zapewnił, że może udostępnić kod wszystkim rolnikom „którzy odważą się zasadzić” podobiznę piłkarza.


Zakochani w futbolu Argentyńczycy są trzecim na świecie eksporterem kukurydzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej