RAPORT

Pogarda

Niemiecki historyk: Polska pod obecnymi rządami jest naszym wrogiem

Niemiecki prof. Roland Asch nazwał Polskę wrogiem Niemiec po tym, jak Warszawa zaczęła się domagać od Berlina reparacji (fot. PAP/Alamy; fnz.geschichte.uni-freiburg.de))
Niemiecki prof. Roland Asch nazwał Polskę wrogiem Niemiec po tym, jak Warszawa zaczęła się domagać od Berlina reparacji (fot. PAP/Alamy; fnz.geschichte.uni-freiburg.de))

Najnowsze

Popularne

„Polska pod obecnymi rządami nie jest naszym partnerem, jest naszym wrogiem” – napisał na Twitterze znany niemiecki historyk prof. Roland Asch, komentując sprawę odszkodowań dla naszego kraju za okupację podczas II wojny światowej.

Polacy popierają zabiegi w sprawie reparacji od Niemiec [SONDAŻ]

Polacy popierają zabiegi w sprawie otrzymania reparacji wojennych od Niemiec – wynika z sondażu Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu...

zobacz więcej

Polska pod obecnymi rządami nie jest naszym partnerem, jest naszym wrogiem, więc zrozumiałe jest, że Scholz trzyma otwarte drzwi do porozumienia z Rosją” – czytamy we wpisie Ascha, który zacytował kłamliwy komentarz niemieckiego internauty, że po II wojnie światowej „Polska wypędziła 12,5 mln Niemców, z czego 2,5 mln z nich zmarło”.


Na pełen nienawiści wpis prof. Ascha zareagował dr Thomas Clausena z Instytutu Liberalnego Fundacji Friedricha Naumanna na rzecz Wolności.


„Kompletny nonsens. Polska jest zdecydowanie jednym z naszych najważniejszych przyjaciół i partnerów, którego interesy w ostatnich latach zbrodniczo ignorowaliśmy. Nie każdy manewr PiS zasługuje na pochwałę, ale zadanie przepracowania błędów przeszłości spada przede wszystkim na nas” – odpisał Clausen.


To nie przekonało prof. Ascha.


„Polska to przyjaciel? Pomijając fakt, że narody w zasadzie nie mają przyjaciół, w tym przypadku brzmi to szczególnie absurdalne” – stwierdził, dodając w kolejnym wpisie, że „już za dużo ustępstw poczyniono wobec Polski”.


Kim jest prof. Roland G. Asch?


Prof. Asch ma 69 lat. Jest jednym z najbardziej cenionych niemieckich historyków zajmujących się dziejami Wielkiej Brytanii, w szczególności uchodzi za znawcę szkockiego rodu Stuartów. 


W latach 2013–2015 był członkiem partii Alternatywa dla Niemiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej