RAPORT

Pogarda

Można informować, że „TVN kłamie” i „TVN manipuluje”. Jest decyzja sądu

Przykładów publikacji, w których widzowie TVN zostali wprowadzeni w błąd jest mnóstwo (fot. facebook.com/tvn24pl retusz)
Przykładów publikacji, w których widzowie TVN zostali wprowadzeni w błąd jest mnóstwo (fot. facebook.com/tvn24pl retusz)

Najnowsze

Popularne

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek TVN o zabezpieczenie roszczeń w procesie przeciwko serwisowi niezależna.pl. Stacja telewizyjna domagała się wstrzymania publikowania przez 12 miesięcy przez portal ocen: „TVN kłamie” czy „TVN manipuluje” – podaje portal.

„Wolność słowa wygrała”. Wyrok ws. RASP kontra Samuel Pereira

Ringier Axel Springer Polska wytoczyło proces szefowi portalu tvp.info Samuelowi Pereirze. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo wydawnictwa....

zobacz więcej

Jak podaje portal, chodzi o proces o ochronę dóbr osobistych wytoczony niezależnej pozwem skierowanym do sądu przez TVN. Portal w razie przegranej będzie musiał też wpłacić 100 tys. zł na cele charytatywne. Proces jeszcze nie ruszył. 

 

„Na początku grudnia redaktor naczelny »Gazety Polskiej« i »Gazety Polskiej Codziennie« Tomasz Sakiewicz gościł w programie TVP Info, gdzie wytknął stacji TVN kłamstwa dotyczące katastrofy smoleńskiej. Słowa zostały zacytowane na portalu Niezależna.pl. W miniony wtorek redaktor naczelny portalu Grzegorz Wierzchołowski i dziennikarze medium otrzymali pozew. Roszczenia jednocześnie mają zostać zabezpieczone” – czytamy w serwisie. 


„Chodzi »o nakazanie zaniechania rozpowszechniania w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie, Pozwanemu 1 [Słowo Niezależne], w szczególności w serwisie internetowym Niezależna.pl, oraz Pozwanemu 2 [Grzegorz Wierzchołowski], w szczególności w serwisie internetowym Niezależna.pl, w dzienniku »Gazeta Polska Codziennie« i w czasopiśmie »Gazeta Polska« [...] informacji, że: TVN kłamie; TVN podaje informacje, które chronią Putina; TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej; publikacje TVN są zmanipulowane; na okres 1 roku«” – podaje serwis.

 

Sąd oddalił jednak wniosek TVN o udzielenie zabezpieczenia roszczeń. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej