RAPORT

Pogarda

„Wolność słowa wygrała”. Wyrok ws. RASP kontra Samuel Pereira

Wydawnictwo domagało się od dziennikarza Samuela Pereiry m.in. 100 tys. zł (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum; Albert Zawada/PAP)
Wydawnictwo domagało się od dziennikarza Samuela Pereiry m.in. 100 tys. zł (fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum; Albert Zawada/PAP)

Najnowsze

Popularne

Ringier Axel Springer Polska wytoczyło proces szefowi portalu tvp.info Samuelowi Pereirze. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo wydawnictwa. Chodziło o 26 wpisów w mediach społecznościowych z 2017 i 2018 roku.

Wrzosek oskarżyła, Pereira wygrał. Znamy uzasadnienie decyzji sądu

W styczniu prokurator Ewa Wrzosek złożyła prywatny akt oskarżenia z 212 kk. przeciwko Samuelowi Pereirze, bo nie spodobały jej się opinie redaktora...

zobacz więcej

Sąd Okręgowy w Warszawie 12 stycznia oddalił pozew Ringer Axel Springer Polska przeciwko Samuelowi Pereirze o ochronę dóbr osobistych i obciążył wydawnictwo kosztami procesu. Koncern żądał od dziennikarza przeprosin i zapłaty 100 tys. złotych za komentarze krytyczne wobec mediów należących do RASP, konkretnych publikacji i pracowników firmy.


– Bardzo mnie cieszy ta decyzja sądu. To dobra informacja nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie prawo do wolności słowa. Dziennikarze powinni ze sobą dyskutować i wymieniać poglądami w mediach, a nie angażować do tego sędziów, którzy i tak mają wiele innych ważnych spraw na głowie – skomentował Samuel Pereira.


– Dziękuję TVP i wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie oraz Maciejowi Jutrzence Trzebiatowskiemu i Damianowi Grzegorczykowi z Kancelarii Prawnej JTJ dziękuję za profesjonalną pomoc w tej trudnej sprawie – dodał.Wyrok nie jest prawomocny.


Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska pozwało Samuela Pereirę w październiku 2018 roku. Chodzi o 26 wpisów w mediach społecznościowych z okresu styczeń–lipiec 2018 oraz jednego z października 2017 roku. Miał on rozpowszechniać nieprawdziwe informacje i sugestie na temat RASP.


W pozwie domagano się usunięcia postów, przeprosin w mediach oraz odszkodowania w wysokości aż 100 tys. zł.

Zobacz także: Sejmowa komisja o dziennikarzach pozywanych przez RASP. Posłanki opozycji wyszły [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej