RAPORT

Pogarda

Transmisje igrzysk olimpijskich w TVP. Na głównych kanałach i w internecie

Transmisje igrzysk olimpijskich w Los Angeles na antenach Telewizji Polskiej (fot. Kevin Winter/Getty Images)
Transmisje igrzysk olimpijskich w Los Angeles na antenach Telewizji Polskiej (fot. Kevin Winter/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Telewizja Polska zapewniła sobie prawa do transmisji letnich i zimowych igrzysk olimpijskich aż do 2032 r. Widzowie będą mogli śledzić zmagania olimpijczyków na głównych kanałach TVP, a także w internecie.

Pekin 2022: sprawdź plan transmisji!

Od 4 do 20 lutego kibice na całym świecie będą emocjonować się rywalizacją na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Wszystkie najważniejsze...

zobacz więcej

Już wcześniej Telewizja Polska zapewniła sobie prawa do relacjonowania letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Prawa do kolejnych czterech imprez tej rangi nabyła od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Europejska Unia Nadawców (EBU). Dzięki temu transmisje z kolejnych igrzysk będą dostępne dla około miliarda widzów, za pośrednictwem 49 ogólnodostępnych europejskich stacji telewizyjnych – w tym również w TVP.

 

Telewizja Polska będzie mogła pokazać na trzech kanałach telewizyjnych 350 godzin transmisji z letnich igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku i w Brisbane w 2032 r., a także 200 godzin rywalizacji z zimowych igrzysk olimpijskich w Mediolanie w 2026 roku oraz w 2030 roku (nie wybrano jeszcze gospodarza). Dodatkowo, w ramach nowego pakietu rywalizację olimpijską będzie można obejrzeć na specjalnym kanale internetowym.

 

Czytaj także: 350 godzin transmisji na antenach TVP

 

Materiały w mediach społecznościowych będą zamieszczane bez embarga czasowego – do tej pory można było je emitować godzinę po zakończeniu wydarzenia.

 

„Kolejne odsłony wyjątkowej imprezy”

 

– Telewizja Polska od ponad sześciu dekad pokazuje zmagania olimpijczyków. Igrzyska Olimpijskie to najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, które mają także wymiar kulturalny i społeczny. Widzowie Telewizji Polskiej będą mogli oglądać kolejne odsłony tej wyjątkowej imprezy zarówno w otwartych kanałach telewizyjnych, jak również w Internecie – mówi Mateusz Matyszkowicz, prezes zarządu Telewizji Polskiej.

 

Telewizja Polska posiada także prawa do najważniejszych wydarzeń piłkarskich: EURO 2024 i 2028, Mistrzostw Świata 2026, meczów piłkarskiej reprezentacji do 2028 roku (eliminacji EURO i MŚ, Ligi Narodów oraz towarzyskich), Ligi Mistrzów, Ekstraklasy czy Pucharu Króla (Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie).


Do 2029 roku Telewizja Polska pokaże także wszystkie najważniejsza wydarzenia lekkoatletyczne: mistrzostwa Europy i świata w hali i na otwartym stadionie, Drużynowe Mistrzostwa Europy, a także mistrzostwa Europy i świata w młodszych kategoriach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej