RAPORT

Pogarda

Wpadli do kościoła z krzykiem. Nowe informacje o incydencie na Ursynowie

Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na warszawskim Ursynowie (fot. parafiapyry.pl/)
Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na warszawskim Ursynowie (fot. parafiapyry.pl/)

Najnowsze

Popularne

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego. Pod wpływem alkoholu weszli do kościoła pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na stołecznym Ursynowie i krzykiem oraz przekleństwami przerwali nabożeństwo. Jakie były ich motywacje? – To pijacki wybryk; w grę nie wchodziły przekonania religijne – mówi portalowi tvp.info asp. Iwona Kijowska z ursynowskiej policji.

Tragedia w kościele. Nie żyje dwóch mężczyzn

Nie żyje dwóch mężczyzn pracujących w kościele, którzy spadli z dużej wysokości. Do tragedii doszło w Gdańsku Jelitkowie.

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek. Zakłócających nabożeństwo mężczyzn z kościoła wyprowadziło dwóch wiernych. To jednak nie uspokoiło agresorów, więc o zajściu poinformowano policję. 

 

W sobotę cała trójka była już w rękach śledczych, a w niedzielę z zatrzymanymi przeprowadzono czynności. 

 

Grozi im do dwóch lat więzienia


– Mężczyźni zostali przesłuchani, a po przedstawieniu zarzutów złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego zostali zwolnieni – mówi nam asp. Iwona Kijowska, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. Jak dodaje policjantka, był to „pijacki wybryk trzech panów”, którzy wcześniej w okolicy kościoła spożywali alkohol. 

 

– W grę nie wchodziły przekonania religijne. To zwykłe chuligaństwo – dodaje asp. Kijowska. 

 

Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów. 

 

Zobacz także: Sąd uniewinnił 28-latka oskarżonego o obrazę uczuć religijnych 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej